Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, tercih, zor, özeti

Zor Tercih Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zor Tercih Kitabının Özeti

Zor Tercih

Evlilik disi bir iliskinin ve gizemli sonrasinin romani

"Bu bir asktan çok, bir nefretin hikayesi"

Romanin kahramani, tutkulu ve kolay vazgeçmeen asik Maurice Bendrix, Zor Tercih'in baslangicinda böyle yazar Onu, Sarah Miles'la yasadigi evlilik disi iliskisini yazmaya iten de gerçekten bu tuhaf nefrettir

Öyle bir nefret ki hiçbir açiklama olmaksizin terk edildikten on sekiz ay sora Maurice, Sarah'i yok etmek, belki de geri almak için tuhaf ve çilgin adimlar atacaktir

Ingiliz edebiyatinin bu çok yazan/çok satan yazarinin en önemli romanlarindan biri olan Zor Tercih'ten yapilmis film, 1999/2000 döneminin en ses getiren filmlerinden de biri olmustur

Bana göre Zor Tercih, bütün dillerde yazilmis romanlar arasinda en gerçekçi ve en duyarli olanidir
William Faulkner

Yazar : Graham Greene

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 223

Etiket Fiyatı : 10,00 YTL

Basım Tarihi : Mayıs 2001

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com