Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fırtına, metal, tavsie

Metal Fırtına -Tavsie-

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Metal Fırtına -Tavsie-

Metal Fırtına (kitap) -Tavsie-

Metal Fırtına, Orkun Uçar ve Burak Turna tarafından yazılan Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye saldırmasını konu alan politik kurgu tarzında 304 sayfalık bir romandır
Kapak tasarımı Kenan Özcan tarafından yapılmıştır
Yayınlandığında Türkiye'de en çok satan kitaplardan biri olmuştur Bu dönemden sonra her iki yazarda bu seriyi kendileri devam ettirmişlerdir

Kitabın arka kapağında yazanlar

Tarih, 23 Mayıs 2007
Yer, Kerkük'ün kuzeydoğusu
Kuzey Irak'taki kargaşa devam ederken, bölgede bulunan Türk birlikleri ani bir Amerikan saldırısına uğrar Türk birlikleri "müttefik"lerinden hiç de beklemedikleri bir darbe almıştır

CNN International hemen haber geçmeye başlar: "Kuzey Irak'ta çatışma 13 ABD askeri öldü, 30 yaralı var Ordu yetkilileri, Amerikan güçlerine saldıran 35 Türk askerinin öldürüldüğünü açıkladı"

Amerikalıların niyeti Türkiye'deki zengin bor minerallerini ele geçirmektir Bunun için her şeyi göze almışlardır İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere tüm Türkiye'yi savaş alanına çevirmeyi bile
Ve Metal Fırtına Operasyonu başlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com