Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
erdemle, kadın, kırbaçlanan, marquis, sade

Erdemle Kırbaçlanan Kadın - Marquis De Sade

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Marquis De Sade’nin romanı Erdemle Kırbaçlanan Kadın için söylenebilecek ilk söz kesinlikle yolda değil evde okunması gerekli bir kitap Dikkatli bir şekilde okunması ve satır aralarının iyi tahlil edilmesi gereken Erdemle Kırbaçlanan Kadın, Oğlak Yayıncılık tarafından yayımlanıyor

Mutlaka okunmalı ama dikkatin dağılmayacağı bir ortamda okunmalı dedirten kitaplar arasında yer alıyor Erdemle Kırbaçlanan Kadın Yazar Marquis De Sade, öylesine etkileyici bir romana imza atıyor ki okurları 194 sayfa boyunca peşinden sürüklemeyi başarıyor
Marquis De Sade için Erdemle Kırbaçlanan Kadın’ı birkaç kez kaleme aldığı ve son olarak daha hacimli bir hale getirdiği söylenmektedir Erdemle Kırbaçlanan Kadın’da yazarın toplumsal değerler dahil birçok tabuya karşı olduğunu görmek mümkün Aile kavramına, adalete ve dünyaya sürekli olumsuz göndermelerde bulunulan kitapta, var olanın kötülük değil güç olduğunun altı çiziliyor Kurgusal açıdan pek özenilmediği göze çarpan Erdemle Kırbaçlanan Kadın’da yazarın o yönde bir kaygısının olmadığı açıkça görünüyor Romanın ana karakterleri olarak karşımıza anne babalarını kaybeden Justin ve Juliet adlarında iki kız kardeş çıkıyor Kardeşlerden küçük olanı günah dolu tercihleri neticesinde zengin bir koca ve lüks içinde bir hayata sahip olacaktır Juliet üzerine odaklanılan romanda Justin yaşadıkları sadece romanın sonunda kısaca özetleniyor
Yaşar İlksavaş tarafından Türkçeleştirilen Marquis De Sade’nin Erdemle Kırbaçlanan Kadın romanı Oğlak Yayıncılık tarafından okurlarla buluşturuluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com