Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hissizleşme, kitabının, özeti

Hissizleşme Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hissizleşme Kitabının Özeti

Hissizleşme
Ne diye gülüyorsunuz? Ne bakıyorsunuz aval aval? Tutup kaldırsanıza şu deliyi!

Hissizleşme, insanları, duygularının en uç noktalarına kadar sürükleyen bir roman Aynı zamanda kimsenin hayal dahi edemediği olağan dışı ve bir o kadar da hayatın içinden bir kötülükler hikayesi Öyle ki daha ne kadar kötü olunabileceğinin, bu denli sınıra yaklaşan karakterlerin, nasıl hislerinden arındıklarının, ne kadarlarını kaybettiklerinin de bir portresi

"Bir köpek gibi yere çömeldi ve köpekten daha iyi koku almaya başlamış olan burnunu yerlerde gezdire gezdire sürünmeye başladı Ağır ağır adımlarla, el ve kollarının yardımıyla emekliyordu Bulduğu ilk karanfili ağzıyla koparıp var gücüyle çiğnemeye koyuldu Onu gören birkaç kişi duruma anlam veremeyişleri sebepli, kahkahalarını koyverdiler Yegane arzuları gülmek, hep daha çok gülmekti Kendileriyle böylece dalga geçiyorlardı; arınamadıkları onca kompleksten, yalnız bilinçsizce kurtulabiliyorlardı Zaten başka türlüsü de ellerinden gelmezdi"

İlk romanı Münzevi - Yaşayan Ölü Avcısı okurla buluştuğunda, on altı yaşında olan yazar, Hissizleşmede, okuyucuya bedeniyle duyumsamayan adamın; yani Eren karakterinin imkansız olan hayatını anlatıyor Paralel olarak ilerleyen kurgudaki bir diğer kahraman ise, içimizden biri En az bizim kadar hisseden, en az bizim kadar acı çeken bir zamane kurbanı

Yazar:Seran Demiral
Yayınevi:Karakutu Yayınları
Sayfa Sayısı:216
Etiket Fiyatı:10,00 YTL
Basım Tarihi:Şubat 2007

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com