Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bin, gün, kampusch, kitabı, natascha, tavsiye

Natascha Kampusch 3 Bin 96 Gün Kitabı Tavsiye

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

8 yıl boyunca yaşadıklarını otobiyografisinde ele alan Natascha, haftada 200 kez dayak yediğini, kendini kaçıran adamla aynı yatakta kelepçeli olarak uyumak zorunda kaldığını, onun saçlarını traş edip, evde yarı çıplak bir köle gibi çalıştığını anlattı

Şimdi 22 yaşında olan Natascha Kampusch'un polisiye filmleri gölgede bırakan macerası, 2 Mart 1998 günü, henüz 10 yaşındayken okulunun önünde tanımadığı 44 yaşındaki elektrikçi Wolfgang Priklopil tarafından kaçırılmasıyla başladı

8 yıl boyunca bir hücrede tutulan ve 18 yaşında kaçmayı başaran Avusturyalı Natascha Kampusch, tüm hikayeyi anlatabilecek gücünü yeni toplayabildi ve esaret günlerini "3 bin 96 Gün" adlı otobiyografi kitabında anlattı

Natascha kitabında kaçırılma anını "Beni belimden yakalayıp minibüsünün açık kapısından içeriye attı Çığlık attım mı? Sanmıyorum İçimdeki her şey tek bir çığlıktı Yukarıya doğru yükseldi ve boğazıma oturdu Kareografisi yapılmış bir sahne gibiydi, sanki birlikte prova yapıyordum Bir terör kareografisi" diyerek anlattı

Natascha, Priklopil'in Viyana yakınlarındaki evinde kapatıldığı hücrenin kapısını ilk gördüğünde duyduğu korkuyu şöyle anlatıyor: "Onu takip etmemi söyledi Kapı betondan yapılmış bir canavardı Kapıyı ilk gördüğüm andaki hislerimi kelimelerle ifade etmem zor Sanki betonun içine gömülmüş gibiydim Hava geçirmez bir şekilde mühürlenmiş gibi"

Natascha'nın anlattıklarına göre Priklopil ondan Lordum diye seslenmesini istiyor ve "Artık sen Natascha değilsin Bana aitsin " diyordu

Natascha'ya ailesinin fidye ödemeyi kabul etmediklerini ve ondan kurtuldukları için mutlu olduklarını söyledi

Natascha, 44 yaşındaki Priklopil, arabasını temizlediği sırada kaçmayı başardı Aynı gün Priklopil kendini bir trenin altına atarak intihar etti

Natascha kurtulduktan sonra esir tutulduğu evi ve Priklopil'in arabasını satın aldı

Priklopil'in arkadaşı Ernst Holzapfel mahkemede Priklopil'in kendisine Natascha'ya tecavüz ettiğini itiraf ettiğini anlattı Holzapfel suçlunun kaçmasına yardım etmekten suçsuz bulundu

Tarihinde birçok faili meçhulü aydınlatmakla övünen Viyana polisi maalesef bu olayda Natascha'nın "Kayıp Aranıyor" başlıklı büyük boy posterlerini hazırlayıp ülke genelinde dağıtmakla yetinmiş ve Natasacha'nın dosyasını da arşive kaldırmıştı

Yaşamından umut kesilen Natascha'nın sekiz yıl sonra 18 yaşındaki genç bir kız olarak polisin karşısına çıkması 8 milyonluk minik Avusturya'da büyük bir depreme neden olmuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com