Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ataların, hikayesiyaşamın, kitabın, kökenine, yolculuk, özeti

Ataların Hikayesi-Yaşamın Kökenine Yolculuk Kitabın Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ataların Hikayesi-Yaşamın Kökenine Yolculuk Kitabın Özeti

Ataların Hikayesi / Yaşamın Kökenine Yolculuk

Gen Bencildir, Kör Saatçi ve Tanrı Yanılgısı'nın yazarından, evrim hakkında bugüne dek yayımlanmış en anlaşılır, en sürükleyici kitap

Yazmaktaki yeteneği, İngiliz kültürünün zamanımızdaki en büyük ustalarına verilen Shakepeare Ödülü'yle taçlandırılan, çağımızın dünyada ve Türkiye'de en çok okunan biliminsanı Richard Dawkins, Ataların Hikayesi'nde yaşamın dört milyar yıla yayılan evrimini anlatıyor Hayatın büyük hikayesi, günümüz insanından ve türlerin zamanımızdaki muazzam çeşitliliğinden başlayıp geriye doğru ilerleyen, her birini ayrı bir türün dillendirdiği elliden fazla ara hikayeyle yeryüzünün ilk canlısına uzanıyor

Günümüzde, konusunu, uzmanlık alanının dışında kalan okura bu derece berrak ve ışıltılı biçimde açıklayan başkabiliminsanı yok John Corwell - Sunday Times

"Darwin'in yapamadığını, Bay Dawkins yapıyor Muhteşem bir hikaye anlatıcısı!"
New York Times

Dawkins eşsiz Kimse bilimi böyle heyecan verici, böyle ilginç, böyle anlaşılır kılamaz Daha önce böylesinin yapılabildiğini sanmıyorum Keşke Stephen Hawking, onun anlaşırlığının onda birine sahip olsaydı Jonathan Gathorne - Hardy, Spectator

Daha önce okuduğum hiçbir kitap, evrimin sonsuzca uzun çağları boyunca meydana gelen değişimler hakkında, bende böyle başdöndürücü, dolaysız bir enginlik ve yabancılık duygusu uyandırmamış ya da yaşamın bütün öğelerinin birbirleriyle bu kadar derinden bağlı olduğunu bana hissettirmemişti Robert Hanks - Daily Telegraph

Yazar:Richard Dawkins

Yayınevi:Hil Yayınları

Sayfa Sayısı:652

Etiket Fiyatı:48,00 YTL

Basım Tarihi:Eylül 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com