Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
iddialar, kitabının, küreselleşmeneoliberal, radikal, yanıtlar, özeti

Küreselleşme-Neoliberal İddialar Radikal Yanıtlar Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Küreselleşme-Neoliberal İddialar Radikal Yanıtlar Kitabının Özeti

Küreselleşme - Neoliberal İddialar Radikal Yanıtlar
"Küreselleşme" günümüzün en tartışmalı kavramlarından biri olarak kalmaya devam ediyor Uzun süredir küresel ekonomide yakın zamanlarda yaşanan gelişmelerin incelenmesi ve bu değişimlerin yorumlanmasına gereksinim duyuluyordu Robert Went'in Defteri ile bu gereksinim mükemmel bir biçimde karşılanmış oldu Ancak Went, yalnızca gerçeklerin ve görüşlerin araştırılmasının çok ötesine gidiyor O, Ernest Mandel'in ve diğerlerinin çalışmalarını geliştirerek küreselleşme üzerine önde gelen teorik açıklamaların nasıl ciddi hatalar içerdiklerini ortaya koyuyor Went ayrıca buhatalı açıklamalardan çıkarılan pratik sonuçların dünya nüfusunun ezici çoğunluğunun çıkarlarına karşılık gelmediğini gösteriyor En önemlisi, daha doğru bir açıklamanın bugün gördüğümüzden çok daha farklı bir küreselleşmeyi hedefleyen toplumsal mücadelelere nasıl bağlanacağını özetliyor

Yazar:Robert Went

Yayınevi:Yazın Yayınları

Sayfa Sayısı:176

Etiket Fiyatı:8,00 YTL

Basım Tarihi:Ocak 2003

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com