Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
günler, istanbul, iyi, kitabının, özeti

İyi Günler İstanbul Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İyi Günler İstanbul Kitabının Özeti

İyi Günler İstanbul / 2 Sergi / 2 Yorum

“Yaşamın içindeyiz” ve “İyi Günler İstanbul” sergileri, 50 sanat yılım içinde yer alan dört sergi etkinliğinin ikisini oluşturuyor

Bu sergiler siyah-beyaz tekniğinde hazırlandı İlki, “Yaşamın İçindeyiz” çağdaş fotoğrafımıza geniş katılımlarla büyük katkı sağlayan Fototrek – Fotoğraf Merkezinde açıldı Galeride dört bine yakın kişi izledi Görsel ve yazılı medyada geniş şekilde yankılandı

Fotoğrafı, yaşamın içinden öğrendim “Yaşamın İçindeyiz” sözünü bu yüzden sergiye başlık yaptım
“İyi Günler İstanbul”, atadan dededen bir İstanbullu olarak, bana çok şeyler katan bu büyülü, gizemli kente borçlarımı ödemenin bir yolu olarak göründü Bana göre çağdaş görselliğin temeli fotoğrafta yatar Serginin hazırlanma şekli, grafik yapısı, günlük hayatın içinde İstanbullu hemşerilerimin, bu büyük dünya kentinin dokusundaki yaşam “an”ları noktalıyordu Objektifimle yalnız İstanbulun gözlemlediğim “an”larını değil, kentin ruhunu, görüntüsünü ışık ve gölgelerle, kendi iç dünyamın süzgecinden geçirerek sergiye taşımak istedim

“İyi Günler İstanbul” sergisi, İstanbul metrosu Taksim istasyonunun en hareketli yerinde, günlük elli bini aşan seyirciyle, fotoğrafın grafik ve metinli açıklamalarıyla, halkı buluşması ve İstanbulluların sanatla eğitilmesi yönünde, fotoğrafımız açısından çok önemli bir adımdı

Yazar:Gültekin Çizgen

Yayınevi:Say Yayınları

Sayfa Sayısı:160

Etiket Fiyatı:20,00 YTL

Basım Tarihi:Eylül 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com