Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kibar, semtlerkitabı, özeti

Kibar Semtler-Kitabı Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kibar Semtler-Kitabı Özeti

KİBAR SEMTLER kitabı özeti

Louis Aragon kitabı özeti
Türk okuru Aragonu, özellikle Orhan Velinin büyük bir ustalıkla Türkçeye çevirdiği Elsanın Gözleri adlı şiiriyle tanımıştır Gerçekten de Aragon, büyük Fransız şiiri içinde çok güçlü bir sestir Gerçeküstücülükten kopup gerçekçiliğe dönüşü 1930 yılına rastlar Partiye girmiş ve artık bağlanımlı bir yazar olmuştur Edebiyatla siyasetin ayrı tutulması gerektiğinde direten gerçeküstücü arkadaşlarından kesinlikle kopmuştur Ve gerçek dünya genel başlığı altında bir dizi roman yazmaya başlamıştır Bu dizi, siyasal bağlanımın kaçınılmazlığına karşın, yine de bireysel özerkliği yücelten romanlardan oluşur Dizinin ilk romanı Baselin Çanlarıdır İki yıl sonra Kibar Semtler dizinin ikinci romanı olarak yayımlanır Bu romanda yazar, büyük bir ustalıkla, sıkıcı taşra çevresinde, tipik bir 3Cumhuriyet politikacısı olan babaya başkaldıran iki kardeşi anlatır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com