Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayrıntıları, estetiği, nefertiti, operasyonun

Nefertiti Estetiği Operasyonun Tüm Ayrıntıları

Eski 10-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Nefertiti Estetiği Operasyonun Tüm Ayrıntıları

Nefertiti Estetiği operasyonun tüm ayrıntıları

Tarihin en güzel kadını Nefertiti, bir estetik operasyona ilham oldu Güzelleşmek isteyen kadınlar arasında artık yeni moda: 'Nefertiti Estetiği' Kadınlar, Mısır Kraliçesi'nin boynu ve çenesine sahip olmak için sıraya giriyor

Önce Nefertiti'nin büstünü yapan, şimdi de kadınlara 'Nefertiti Estetiği' uygulayan Op Dr Yakup Avşar, operasyonu tüm ayrıntılarıyla anlattı

Nefertiti neden bu kadar moda oldu?

Dünya tarihinin en güzel kadınlarından biri kabul edilen ünlü Mısır Kraliçesi Nefertiti'nin ismi 'güzelden gelen' anlamına geliyor Tarih boyunca güzellik sembolü olarak kabul edildiğinden Plastik Cerrahi Derneği'nin de logosu Üç bin yıl önce yapılan heykeline bile estetik yapılmış Nefertiti aslında heykeltıraş Thutmose tarafından yapılan heykelini beğenmemiş ve kızmış Bunun üzerine Thutmose, heykeli rötuşlarla yeniden düzenlemiş Nefertiti'nin ağız ve yanak bölgelerindeki kırışıklıklar yok edilmiş, tümsekli burnu düzeltilmiş ve elmacık kemikleri belirginleştirilerek dönemin güzellik ideallerine uygun bir şekle getirilmiş

Dünyada Nefertiti modası ilk nerede ve ne zaman başladı?

Bu akım, iki-üç sene önce Amerika'da başladı Hem otantik güzelliği korumak, hem de arzulanan ideal güzelliğe kavuşmak için Nefertiti model alınıyor Nefertiti modasının bu kadar çok takipçisinin olmasının nedeni, bu kadar estetiğe rağmen doğal olması

HER İSTEYENE YAPILMAZ!

Kadınlar, Nefertiti'nin yüzünün en çok hangi bölgesini beğeniyor ve yaptırmak istiyor?

Boynunu, çenesini, elmacık kemiklerini ve dudağını çok beğeniyorlar Talep genelde çene ve boyun için Hatta 'Nefertiti lifting' diye bir germe yöntemi bile var Bütününü beğenseler de, herkesi Nefertiti yapmak mümkün değil! Çünkü çene ve elmacık kemikleri karakteristik olduğu için herkese uygulanamıyor

Her talebi kabul ediyor musunuz? Yani Nefertiti olamayacak bir kişi, böyle bir şey isterse ne yaparsınız?

Eğer kişinin hatları Nefertiti'nin hatlarına benziyorsa, küçük dokunuşlarla benzetebiliriz Ama hatları benzemiyorsa, o zaman ameliyat gerekir Kişi tamamen değişmek ve farklı bir yüz yaptırmak istiyorsa, konuşup ikna ediyorum Gerektiği durumlarda psikiyatrist arkadaşlarımdan yardım alıyorum Ama bir kişi gençleşmek ve daha gergin bir yüze sahip olmak istiyorsa, ona bir itirazım yok! Fakat her şey doğal ve kararında olmalı

Siz kaç kişiye 'Nefertiti Estetiği' yaptınız?

Nefertiti gibi yapmak mümkün değil Ama bölüm bölüm ameliyat ettiğim çok hastam var

GÜZEL GÖRÜNMEK İSTİYORLAR

Nefertiti çenesi Türk kadınlarına yakışıyor mu?

Kadınlar, estetik yaptırmadan önce 'Vectra 3D' görüntüleme sistemiyle, ameliyat öncesini ve sonrasını üç boyutlu görebiliyorlar Bu teknoloji sayesinde hangi estetik operasyonun daha çok yakıştığına yine kendisi karar veriyor Genelde Türk kadını daha alımlı olmak için estetiğe başvuruyor Güzelliğini korumak isteyen gençler, ileriki yaşlarına da yatırım yapmayı amaçlıyor Çalışan kadınlar kariyerlerinde yükselmek için, ev kadınları ise eşine daha güzel görünmek için estetik yaptırıyor Bir de boşanmak üzere olan kadınlar, estetik operasyon yaptırarak evliliklerini kurtarmak istiyor

Ender Mermerci'nin New York'ta 'Nefertiti Estetiği' yaptırması hakkında ne düşünüyorsunuz?

İstediği operasyonlar için New York'a gitmesine gerek yok! Çünkü ülkemizde estetik cerrahi çok üst seviyede ve yurtdışından gelen hastalarımız da yapılan işlemlerin sonuçlarından oldukça memnun

NEFERTİTİ GİBİ OLMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Boyun: Eğer kişinin yaşı ilerlemişse, boyun germe ameliyatı yapıyorum Bazen de 'Nefertiti lifting' yöntemi kullanılarak boynu geriyorum Boyun için botoks ve dolgudan da yararlanıyorum

Çene: Eğer kişinin çene yapısı Nefertiti'nin çene yapısı ile uyumlu ise germe ve yağ enjeksiyonları yeterli Ancak böyle bir uyum söz konusu değilse, mutlaka öne doğru çıkık çene protezi uyguluyorum

Elmacık kemikler: Yağ enjeksiyonları ile boşlukları doldurup, kemikleri ön plana çıkarıyoruz Eğer kişinin ihtiyacı varsa yüz germe de yapılıyor

Burun: Burun estetiği, estetiğe ihtiyacı olmayanlarda ise botoks ile toparlama, düzleştirme yapıyorum

Dudak: Neferttiti büstünün dudakları bile estetikli Ama doğal duruyor Ben de aşırıya kaçmadan yağ enjeksiyonlarıyla dolgu yapıyorum

Kulak: Her kepçe kulak kötü değildir Önemli olan yüze uyum sağlayıp sağlamadığıdır Ancak kepçe kulaklarından memnun olmayanların operasyon ile kulaklarını küçültüyorum

Göz-kaş yapısı: Nefertiti'nin göz çevresine baktığınızda bir tane kırışıklık göremezsiniz Bu hem doğal ve hoş hem de estetik bir görüntüdür Eğer kişinin göz altı veya üstünde torbalar varsa, operasyon ile onları yok edip, sonra da botoks ile kaşlarını kaldırıyorum

51 KEZ AMELİYAT OLDU, HALA YAPTIRMAK İSTİYOR

50 yaşındaki üç çocuk annesi İngiliz Nileen Namita, yüzünü Nefertiti'nin modern versiyonu haline getirmeye çalışıyor Modern Nefertiti olabilmek için tam 51 kez ameliyat masasına yattı ve şimdiye kadar 300 bin dolar harcadı İşe burnundan başladı İlk estetik ameliyatını 27 yaşında yaptıran Namita, halen biriktirdiği parayı estetik ameliyatlara harcıyor

YERLİ NEFERTİTİ ENDER MERMERCİ

Sabah Gazetesi'nden Bülent Cankurt'un haberine göre Ender Mermerci, geçtiğimiz aylarda New York'taki estetikçisine gidip çenesinin altını ve boynunu Nefertiti'nin boynu gibi gerdirmiş

UZMANLAR NE DİYOR?

Yılda 100 kişi yaptırıyor!

Prof Dr Erol Kışlaoğlu:

Nefertiti denilince akla boyun germe estetiği geliyor Ben, boyun estetiğini birkaç yöntemle yapıyorum İleri yaştakilere yüz germe ameliyatı, gençlerin boynuna ise sadece liposuction yapıyorum Ameliyat istemeyenler için boyundaki gergin damarlara benzeyen çıkıntı şeklindeki bantları botoks ile gevşetiyoruz Kadınlar, yüz germe ile birlikte yapılan boyun germe ameliyatından sonra 20 yaş gençleşiyorlar Yılda ortalama 100 kişiye boyun germe ameliyatı yapıyorum

Gençler gıdı istemiyor!

Op Dr Osman Şenel: '

Nefertiti Estetiği'ni yaptıranların sayısı özellikle son bir senede çok arttı Genç hastalar, gıdıları varsa bunu yok etmek için, daha ileri yaştaki hastalarım ise gençleşmek ve daha sağlıklı görünebilmek için boyun estetiği yaptırıyor Çene altında yağ toplanması ve sarkması varsa önce bunları düzeltiyorum Bu yöntemle, yıpranmış boyunları da daha sağlıklı göstermek mümkün Yılda ortalama 100 boyun germe, 300'den fazla ise hem yüz hem de boyun germe ameliyatı yapıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com