Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açıkoturum

Açıkoturum

Eski 10-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Açıkoturum

Toplumu yakından ilgilendiren bir konuda ya da olayda değişik fikirlere sahip yetkili insanların yaptığı tartışmalara verilen addır Açık oturumlarda bir başkan ve konuşmacılar bulunur Açık oturumlar dinleyiciler karşısında yapılabileceği gibi radyo ve tv gibi yayın organlarında da yapılabilir

Bu tür tartışmalarda başkan başlangıçta konuyu açıklar, sonra konuşmacı kişileri izleyicilere tanıtır Sırasıyla konuşmacılara söz hakkı tanır Konuşmacı sayısı 3 ya da 5 kişi olabilir Bazı zamanlarda bu sayının üstünde konuşmacı olabilir Tartışmayı sunan başkan işlenen konuya daha önce hazırlık yapar Bunun nedeni ise başkan sorular yönelterek konuşmacıların belirli noktaları anlatmalarına imkan sağlar Başkan soruları konuşmacılara sırayla ve dönüşümlü olarak sorar Konuşmacılar kendilerine sorulan sorulara süreyi iyi kullanarak mantıklı cevaplar verir Bu arada başkan hem açıkoturumu yönlendirmeli hem de açıkoturumun düzenli ve seviyeli gitmesini sağlamalıdır Başkan açıkoturumu sunarken tarafsız olmalıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com