Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
egemenliğimizin, nelerdir, sembolleri

Egemenliğimizin Sembolleri Nelerdir

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Egemenliğimizin Sembolleri Nelerdir

egemenliğimizin sembolleri nelerdir

Ulusal egemenlik, bir milletin vazgeçilmez değerlerinden biridir Ulusal egemenliğe sahip milletlerin, bu egemenliği simgeleyen sembolleri vardır

Bu semboller şunlardır:

1: Bayrak

2: Milli Marş

3: Para Birimi

4: Anayasa

Bayrak

Bayrak, bir ülkeyi,bir kurumu,bir örgütü veya bir topluluğu simgeleyen genelde kumaştan yapılan ve direğe asılan bir nesnedir

Bayrak :Bir ülkenin, sembolün, kavramın, topluluğun, grup ve kurumun belirli kurallara göre belirli kumaşlara yapılmış haline bayrak denir Bayrak günümüzde belirli bir yasal prosedürü olan bir yapım biçimidir

Milli Marş

Ulusal marş, özlü dizeleriyle bir ulusun, yurt ve bayrak sevgisini, özgürlük, bağımsızlık ve çağdaşlık tutkusunu yansıtan marştır

Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı olan İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılmış ve 12 Mart 1921′de, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce kabul edilmiştir İstiklal Marşı’nın bestesi ise Zeki Üngör’e aittir

Özellikle ülkemizdeki spor müsabaklarının seramonisinde İstiklal Marşı söylenmektedirBir ülkenin bağımsızlığını sembolleyen ulusal marşların ülke için çok önemli bir değeri vardır!

Para

Para bir milletin ekonomik bağımsızlığını temsil eder

Anayasa

Her ulusun, kendi değerlerine özgü bir anayasası vardır Bu anayasa, ulusun ortak kararlarını ve değişmez özelliklerini yansıtır Anayasa, bir devletin yönetim biçimini belirtir Devletin temel kanunudur Vatandaşların temel hak ve görevlerini bildirir

Ulusal Egemenlik ve bağımsızlık sembolleri bizim için neden önemlidir?

Ulusal Egemenlik ve bağımsızlık sembolleri bizi biz yapan değerlerdir Bu sebepten dolayı onlara saygı duymalı ve değer vermeliyiz Ya sizce neden önemlidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com