Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Motorlu Taşıtlar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalışmaları, durdu, nano, olarak, otomobilin, süresiz, ucuz, üretim

Nano Durdu. En Ucuz Otomobilin Üretim Çalışmaları Süresiz Olarak Durdu

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Nano Durdu. En Ucuz Otomobilin Üretim Çalışmaları Süresiz Olarak Durdu

Nano durdu En ucuz otomobilin üretim çalışmaları süresiz olarak durdu

Hindistan'da Tata şirketi tarafından dünyanın en ucuz otomobilini üretmek için kurulmakta olan fabrikanın inşaatı, projeye karşı gösterilerin artması üzerine resmen durduruldu

Tata grubundan yapılan açıklamada, Batı Bengal'in Singur bölgesindeki fabrikanın inşaatının, tarım topraklarına el konulmasını protesto eden on binlerce göstericinin şantiyeyi kuşatmasının ardından cuma gününden bu yana zorunlu olarak durdurulduğu belirtildi

Şirket, Nano marka mini aracı üretmek ve 2 bin 500 dolara satmak amacıyla kurulmakta olan fabrikanın inşaatının durdurulması üzerine, üretim yerinin başka bir bölgeye kaydırılmasının öngörüldüğünü bildirdi

Yılda 250 bin adet üretim yapacak fabrika için 350 milyon dolar yatırım yapan şirketin başkanı Ratan Tata, geçen ay sonunda yaptığı açıklamada, 30 yıldır komünist parti tarafından idare edilen, ancak yerli ve yabancı yatırıma sıcak bakan Batı Bengal eyaletindeki gösteriler durmazsa, Nano'nun üretimini başka yere kaydırmakla tehdit etmişti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com