Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Motorlu Taşıtlar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
audi, fişe, modeli, r8i, takıyor, ünlü

Audi Ünlü Modeli R8'i Fişe Takıyor

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Audi Ünlü Modeli R8'i Fişe Takıyor

Audi ünlü modeli R8'i fişe takıyor!

Audi'nin efsanevi modellerinden biri olan R8 bu kez daha da muhteşem: Yepyeni R8 konsepti burada

Audi'nin, ünlü R8'in elektrikli bir modeli üzerinde çalıştığı söylentileri bir süredir ortalarda dolaşıyordu Sonunda Alman otomotiv devi bu söylentiyi doğruladı
Dört çekerli yeni R8, 230kW'lık bir güce sahip Bu gücü sayesinde 0'dan saatte 100 kilometreye sadece 48 saniyede çıkabilen yeni Audi R8'in ulaşabildiği en yüksek hız ise saatte 200 kilometre Aracın 53kWh'lık lityum-ion aküsü yaklaşık 250 kilometrelik bir erişim alanı boyunca yeniden şarj olmadan yolculuk yapılmasını mümkün kılıyor
Yeni Audi R8'de bulunan 4 motordan arka tarafta yer alanları hemen arka aksın gerisinde ve öndeki motorlar ön aksın üzerinde Bu yerleşim sayesinde 42:58'lik ağırlık dağılımına sahip olan R8, bu özelliği ile Lamborghini Murcielago LP640 ile benzerlik taşıyor R8'in ağırlığı ise Murcielago'dan 50 kilo daha hafif yani 1600 kg
Yeni R8 ile ilgili en kötü haber ise Audi'nin bu modelin sadece konsept olduğu ve üretim için bir plan bulunmadığını söylüyor olması Daha önce de konsept olarak başlayan projelerin hayata geçtiğini görmüştük ve umarız bunun bir örneğini daha R8 ile yaşarız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com