Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bağımlılığı, esas, markaya, tescilin, uluslararası

Uluslararası Tescilin Esas Markaya Bağımlılığı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

26) Uluslararası tescilli marka; menşe ofiste başvuru halinde bulunan veya tescil edilen esas markaya uluslararası tescil tarihinden itibaren beş yıl süreyle bağımlı kalır Eğer uluslararası tescil tarihinden itibaren beş yıllık süre içerisinde, menşe ofis tarafından tescil edilen marka (esas tescil); mahkeme kararıyla veya marka sahibi tarafından iptal edilir ise, uluslararası marka tescili de iptal edilir Aynı şekilde, uluslararası tescilin, menşe ofise yapılan bir başvuruya dayandığı durumda; eğer başvuru beş yıllık süre içerisinde reddedilir, geri çekilir ya da başvurudan kaynaklanan tescil bu süre içerisinde hükümsüz kalır ise uluslararası tescil de iptal edilir

27) Menşe ofisin hükümsüzlüğe veya redde ilişkin olarak Uluslararası Büro'ya bildirimde bulunması ve uygun durumlarda uluslararası tescilin iptalini talep etmesi gereklidirBöyle bir iptal Gazete'de yayınlanır ve belirlenen Akit Taraflara bildirilir

28) Uluslararası tescil tarihinden itibaren beş yıllık süre sonunda uluslararası tescil,esas başvurudan veya esas tescilden bağımsız hale gelir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com