Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başvurusu, belgeler, gerekli, için, marka, tescil, ululararası, verilmesi

Ululararası Marka Tescil Başvurusu İçin Verilmesi Gerekli Belgeler

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ululararası Marka Tescil Başvurusu İçin Verilmesi Gerekli Belgeler

Ululararası Marka Tescil Başvurusu için Verilmesi Gerekli Belgeler

Enstitüde tescilli veya başvuru halinde bulunan bir markaya dayanılarak, Madrid Protokolü hükümleri çerçevesinde bir uluslararası tescil başvurusunun veya uluslararası tescillerle ilgili herhangi bir talebin Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatına iletilmesinin istenmesi durumunda; Enstitü, ilgili Yönetmeliğin 32 nci maddede belirtilen Protokol ve Yönetmelik hükümleri çerçevesinde gerekli işlemleri yapar Söz konusu taleplerin değerlendirmeye alınabilmesi için aşağıdaki belgelerin verilmesi zorunludur;

a) Enstitüye hitaben yazılmış ve talebin içeriğini belirten dilekçe,

b)İlgili talebe ilişkin olarak usulüne uygun ve ingilizce doldurulmuş standart form,

c) Madrid Protokolü çerçevesindeki işlem ücretinin ödendiğini gösterir belge,

d) Talep vekil aracılığıyla yapılmışsa, talep edilen işleme ilişkin yetkinin varlığını açıkça belirtildiği vekaletname veya söz konusu yetkinin varlığının açıkça belirtilmiş olduğu ve vekilin talep sahibi kişiden önceden alıp Enstitüye vermiş olduğu vekaletnameye atıf

Menşe ofis başvurularının incelenmesi sırasında, yukarıda bahsedilen belgelerden herhangi birinin eksikliğinin veya usule aykırı kullanımının tespit edilmesi durumunda, Enstitü söz konusu eksikliğin giderilmesi için başvuru sahibine veya varsa vekile bildirimde bulunur ve eksikliklerin iki ay içerisinde giderilmesini talep eder Belirtilen süre içerisinde eksiklikler giderilmez ise, talep usulden reddedilir ve alman ücret iade edilmez irat kaydedilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com