Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mektubu, referans, yazılır, yazılışı

Referans Mektubu Nasıl Yazılır , Referans Mektubu Yazılışı

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Referans mektubu nasıl yazılır , Referans mektubu yazılışı

Psikolojide, gelecekteki performansın en iyi kanıtının geçmiş performans olduğu düşüncesi oldukça yaygındır

Sayın Yetkili,

Bu referans mektubu, isteği üzerine yazılmıştır Bu mektuptaki bilgilerin gizliliği konusunda tedbirli davranmanızı ve şirketinizde işe alma yetkisine sahip olmayan herhangi bir kişiye bu bilgileri vermemenizi rica ederim

Mart 2002 – Eylül 2004 yılları arasında “” şirketinde birlikte çalıştım Satış müdürü olarak görev aldığım Goodweathercom’da, aynı satış ekibinde “satış danışmanı” olarak çalışan Lorem Ipsum’un işe yaklaşım tarzını ve bakış açısını değerlendirme fırsatı buldum Müşteri portföyümüzü genişletme oranı ve yıllık satış ortalamasına göre satış oranları değerlendirdiğimizde, Lorem İpsum'un performansının hedeflenen rakamların çok üstünde olduğunu belirtebiliriz

Etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde müşteri memnuniyetini sağlayarak hem müşteri portföyünü genişletme konusunda üstün başarı göstermiş, hem de iş sırasında ve sonrasında sergilediği takipçilik sayesinde müşterilerin şirkete bağlılığını artırmıştır Bunların yanı sıra, ekip çalışmasına yatkınlığı ve organizasyon yeteneği sayesinde tüm ekibin bir bütün halinde çalışmasını sağlamıştır

satış departmanımızda gösterdiği performansı göz önünde bulundurduğumuzda, kendisinin bu pozisyonun gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip olması sebebiyle kariyer hayatında “satış”la ilgili herhangi bir pozisyonda başarılı olabileceğini düşünüyorum

Bu konuda açıklığa kavuşturmamızı istediğiniz herhangi bir nokta olması durumunda aşağıdaki bilgilerimden benimle iletişime geçebilirsiniz

Saygılarımla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Referans Mektubu Yazma İpuçları

* Öncelikle; hakkında tam ve doğru bilgi sahibi olmadığınızı düşündüğünüz ya da başka iş yerlerine tavsiye etmek istemediğiniz kişiler için referans mektubu yazmayın Referans mektubu yazmamak, sıradan bir referans mektubunu inanmadan yazmaktan daha iyidir

* Referans mektubunda, hakkında referans verdiğiniz kişi ile aranızda ne tür bir iş ilişkisi olduğunu, hangi tarihler arasında şirketinizde çalıştığını ve unvanını açık bir şekilde belirtin

* Bu kişinin görev yaptığı pozisyonda üstlendiği sorumluluklardan detaylı bir şekilde bahsedin

* Şirketinizde çalıştığı süre boyunca gösterdiği gelişimden ve şirkete katkılarından bahsedin

* Bu kişinin kişilik özelliklerine görevi ile bağlantılı olarak yer verin

* Kendisine referans olduğunuz kişinin şirketinizden ne sebeple ayrıldığını belirtin

* Son olarak kendisinin ne seviyedeki pozisyonlarda daha başarılı olacağını açıkça belirtin

* Sizinle gerektiğinde iletişim kurulabilmesi için iletişim bilgilerinizi ekleyin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com