Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgisayarlar, dağıtılacak, tablet, zaman

Tablet Bilgisayarlar Ne Zaman Dağıtılacak

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tablet Bilgisayarlar Ne Zaman Dağıtılacak

Meb tablet bilgisayarları ne zaman dağıtacak

Meb kaç tane tablet bilgisayar verecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın merakla beklenen Fatih Projesi’nde son hazırlıklar da tamamlandı Altyapı, akıllı tahtalar, içerik ve tablet bilgisayarlar olmak üzere 4 bölümden oluşan projenin en önemli ayağı olan tablet bilgisayarlar 30 Ocak’ta toplam 17 il ve 52 okula gönderilecek

8800 TABLET HAZIR

Bakanlığın açtığı ihalede, pilot uygulama olarak General Mobile 4 bin e-tab, Samsung ise 4800 adet Galaxy Tab wifi tablet bilgisayarlarını hazırladı Pilot uygulamada toplam 8800 adet dağıtılacak tabletlerin 2200’ü öğretmenlere verilecek Ayrıca Mart ayında Milli Eğitim Bakanlığı’na toplam 5 bin adet benzer tablet bilgisayarlar da bazı hayırseverler tarafından hibe edilecek Öğrencilere bedava dağıtılacak tablet bilgisayarlardan e-tab, piyasada 799 TL’ye, Samsun Galaxy Tab wifi ise 720 TL’ye satışa sunuluyor

3G DESTEĞİ YOK

Tablet bilgisayarların öncüsü sayılan Apple üretimi Ipad’in en çok satılan ikinci modeli ise en az 1512 TL Bu fark da, Fatih Projesi’nde öğrencilere dağıtılacak bilgisayarların sadece kablosuz internet yani wifi destekli olmasından kaynaklanıyor Öğrenciler 3G desteğinden yoksun olan bilgisayarlarından internete sadece okul, ev ve kablosuz internet olan yerlerde erişebilecek

‘HARIL HARIL ÇALIŞTIK’

Projede son 500 adet tablet bilgisayarı dün tamamlayan General Mobile şirketi, Vatan gazetesi’ne üretim alanını gösterdi 8 günde toplam 4 bin adet e-tab hazırladıklarını belirten General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, süreci şöyle anlattı:”Son 8 günde Fatih Projesi için toplam 4 bin e-tab’i Tayland, Japonya ve Güney Kore’den gelen parçalarıyla montajlayıp yazılımlarını hazırlamak için harıl harıl çalıştık İstanbul merkezimizdeki montajlamada ve yazılım kısmında 35 mühendis ve 85 de teknisyen çalıştı Bütün hazırlıklar tamamlandı Tablet bilgisayarlar akıllı tahtalarla entegre olacak Ayrıca öğretmenlerin de tablet bilgisayarı olacak Öğretmenler dersi dinlemeyen ve tablet bilgisayarları ile uğraşan öğrencilerin sistemini kendi tabletlerindeki veya akıllı tahtalardaki yönetici yazılımlarıyla kesebilecek E-tab’lerde her dersin online kitabı da olacak Derslerin içeriği interaktif ortamda öğrencilere sunulacak ABD, İngiltere, Hindistan, Tayland, Güney Kore ve Singapur bile aynı projeyi bize bakıp uygulayacak

PİLOT UYGULAMA 17 İLDE

8800 tablet bilgisayar, Ankara, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Kayseri, Karaman, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat’taki 52 okula dağıtılacak

SAMSUNG GALAXY TAB WİFİ

- İşletim sistemi: Android 31 Honeycomb

- Harddisk: 16GB

- Ekran Boyutu : 101

- Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800 pixel

- RAM : 1 GB

- Çalışma Süresi : 9 saat

- Bağlantılar : wifi

- Ağırlık: 618 gram

- Kamera: 3 Megapiksel

GENERAL MOBİLE E-TAB

- İşletim sistemi: Android 234 Gingerbread

- Harddisk:16GB

- Ekran Boyutu : 8,9

- Ekran Çözünürlüğü : 1280x768 piksel

- RAM : 512MB

- Çalışma Süresi : 6 saat

- Bağlantılar : Wifi

- Ağırlık: 550 gram

- Kamera: 13 Megapixel

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com