Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eric, hayatı, maskin

Eric S. Maskin Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eric S. Maskin Hayatı

Eric S Maskin

New York doğumlu, ama Alpine, New Jersey Hudson Nehri boyunca büyüdü Alp bin sakinleri daha az olan, kendi ortaöğretim okulları için çok küçük, bu yüzden üç kilometre yolda Tenafly kasabasında, ortaokul ve lise katıldı

Tenafly Yüksek, bazı adanmış öğretmenler için şanslıydım; matematik çarpıcı güzelliği gözlerimi açtım hesabı eğitmen, Francis Piersa, özellikle borçlu Hepsi ilham verici, eğlendirici bir eksantrik bazıları onun sayesinde ben George Mackey ve Lars Ahlfors Pierre Samuel ve Richard Brauer ve analiz ile cebir okudu, Harvard College, önemli bir matematik oldu Neredeyse kaza, daha sonra doktora, Kenneth Arrow tarafından öğretilen "bilgi ekonomisi" üzerine bir ders bir noktada dolaştı

danışman

Ders iktisat teorisi sınır konuları hodgepodge, ancak bunun iyi bir rol, mekanizma tasarımı doğmakta olan bir alan Leonid Hurwicz çalışmaları için ayrıldı Bu çalışma bana bir vahiy: hassasiyet, titizlik ve bazen saf matematik güzellik vardı ve aynı zamanda gerçek bir sosyal önemi sorunları ele karşı konulmaz bir kombinasyon

Aslında, ben aslında bir iktisat doktora yapıyor sona erdi Derecesi uygulamalı matematik sözde oldu Ama o günlerde Harvard'da uygulanan matematik programı ile bir tez yazdı sürece oldukça esnek ve öğrencilerin istedikleri ne olursa olsun çalışma izin "önemli matematiksel içerik" (Hiçbiri, makroekonomi veya ekonomik tarihinin, daha sonra pişman olsa da) ilk benim sınıf arkadaşı ve daha sonra co-ödüllü Roger Myerson ile çalışmak Truman Bewley genel denge ders, dahil olmak üzere, (bazen ele pek çok ekonomi dersleri aldı

yerine sorun zorlu bir araya set) ve öğrenci katılımcılar Jerry Green analitik seminer, Elhanan Helpman Bob Cooter ve Jean-Jacques Laffont

Ken Ok, bir danışman olarak, onun süresi ile inanılmaz derecede cömert ve ofisinde bire bir tartışmalar bizim çok büyük bir miktar öğrendim

Onun gözetimi altında, ben unmanipulable mekanizma bulma sorunu da çözülebilir, ancak ve ancak tercihlerini herhangi bir etki, Yön axioms1 tatmin edici bir sosyal refah fonksiyonu bulma sorunu çözülebilir, gösteren bir tez yazdı

Ken arkadaşı ve İsa College, Cambridge Üniversitesi azından benim için bir doktora sonrası araştırma bursu düzenlemek yardımcı işbirlikçi Frank Hahn, ayaklarına oturan yararlanmak istiyorum düşündüm Bu yıl her şekilde muhteşem bir deneyim oldu - Cambridge üniversite hayatı, Londra tiyatro, Avrupa'da gezerek

Ama gerçek golleri haftalık "öğretici" Frank ile oturumları, ve Jean-Jacques Laffont (daha sonra Paris) ve Partha Dasgupta (LSE) ile araştırma projeleri ve yaşam boyu süren dostluklar başlamak için bir fırsat

İngiltere'de iken, ben başka yeni arkadaş, Leo Hurwicz çalışma (Ken Stanford onu bana tanıttı vardı) esinlenerek bir sorun yakalandı: hangi koşullar altında, bir yordam veya bir mekanizma (tasarlamak mümkün oyun), belli bir sosyal amacı (resmi bir sosyal seçim kuralı) uygular? Yılın çoğu için bu soru ile mücadele ettikten sonra, nihayet monotonicity (şimdi bazen Maskin monotonicity "olarak adlandırılır) anahtarı olduğunu fark ettim: sosyal seçim kuralı monotonicity tatmin etmezse, o zaman uygulanabilir değildir ve eğer

uygulanabilir herhangi bir veto yetkisi verilen bu özellik, zayıf bir gereksinimi, aynı zamanda tutar memnun

Bulgu kanıtı biri açıkça bir uygulama mekanizma tasarımı nasıl gösterdi olduğunu, yapıcı oldu Fakat mekanizması oldukça hantal ve bu yüzden güzel bir basitleştirme önerilen Paris, bu yaz Ekonometrik Toplum toplantısında, tartışmacı Vind Karl en mutlu idi Ben o sonbahar MIT'de asistan profesör olarak benim ilk dönem sırasında kağıt "Nash Denge ve Refah Optimallik" benim sonuçlarının tam ayrıntıları yazdı

Ama aslında bir yirmi yıl için kağıt yayımlamak vermedi: zaten iyi çalışma kağıdı şeklinde bilinen bu yana küçük bir nokta var gibi görünüyordu

MIT ekonomi departmanı o zaman hala çoğu fakültenin öğretim kulübü tek bir büyük masanın etrafında her gün öğle yemeği için uyabilecek kadar küçüktü

Bu vesileyle her zaman bir zevk oldu - Paul Samuelson veya Franco Modigliani, herhangi bir gün, benim gibi genç öğretim pür dikkat kesilmiş kitleye Bob Solow tarafından sık sık ünlem ile ileri tutabilir Ama muhtemelen departmanında süre içinde benim için büyük kardeşi gibi hareket Peter Diamond, öğretim ve çalışma MIT'de en öğrendim

Ben de büyük ölçüde, çok yakın bir arkadaşı ve sık sık birlikte oldu profesörü John Riley, ziyaret ile konuşurken zevk

Tabii ki, MİT değil, sadece kendi fakülte için değil, aynı zamanda öğrenciler için de dikkat çekici oldu Ve, bir çaylak öğretmen olarak, son derece parlak çocuk bakan, kurt atılan gibi bir şey oldu Neyse ki, bazıları öğretim görevlisi olarak hataları göz ardı etmek mümkün ve bana kendi tez yazmak için gitti Ve bir çift - Drew Fudenberg ve Jean Tirole - yakında co-yazarların (ve çok iyi arkadaş) oldu

Harvard, MIT, şüphesiz, benim ilk öğretim iş için en iyi yer olmasına rağmen, daha doğal bir çalışma yaptığını sıralama için uzun vadeli bir uyum gibi görünüyordu ve bu yüzden yedi yıl sonra Littauer Merkezi nehir kadar taşındı Harvard'da gelişti üst düzey teorisi grup Andreu Mas-Colell Jerry Yeşil, Oliver Hart, Drew Fudenberg Mike Whinston Marty Weitzman - meslekte birkaç diğerleri ile boy ölçüşecek kadar oldu Ve teorisyenler yanı sıra, Janos Kornai ve Amartya Sen'in olağanüstü arkadaşlar ve iş arkadaşları olduğunu kanıtladı Janos, merkezi planlama ile ilgili öğrendi ve alışılmadık yetenekli doktora ortak bir kohort denetlemek sona erdi Çin'den gelen öğrenciler, bunlardan ikisi Yingyi Qian ve Chenggang Xu, daha sonra ortak yazarları oldu Amartya, sosyal seçim teorisi inceliklerini öğrendi ve iki kez birlikte bu konuda bir ders öğretti Robert Nozick ile bir kez, bir kez Tomas Sjöström

MIT'de, Harvard'da müthiş öğrencilerin bir arkaya sahip olduğumuz için şanslıyız Abhijit Banerjee, Mathias Dewatripont, Sandeep Baliga ve Michael Kremer: Bunlardan dördü (Yingyi ve Chenggang ek) uzun vadeli ortak çalışanlar ve arkadaş oldu - Kötü şimdiye kadar çok sayıda komite toplantılarına pek çok dersler, çok sayıda öğrencileri ve: Ama, on beş yıl Harvard'da sonra, aşırı zamanlama basınç hissediyordum Yani, Institute for Advanced Study (çok az görevleri gerektiren) bir pozisyon için bir teklif geldi, ben aldı

Bu yazı gibi, yedi yıl boyunca Enstitüsü'nde oldum ve ben umduğu şeyi sağladı: disiplinler, mübarek özgürlük arasında meslektaşları, etkileşim uyarıcı, birinci sınıf çalışma koşulları Princeton'da ekonomi departmanı için bazı öğretim ve doktora denetlemek devam öğrenciler ancak önceye göre çok daha mütevazı bir oranda

"Şans" kelimesi bu otobiyografik kroki tekrar görünür ve bu bir rastlantı değildir

Mekanizma tasarımı sadece kayda değer öğretmenler, öğrenciler, iş arkadaşları ve arkadaşlar bir arkaya sahip, en önemlisi, çiçek başlayan ve bir zaman alanına girmiş, ilk etapta ekonomi bulduğu son derece şanslı mesleği Son olarak, bu kadar çok insan işlerini sevmediğim bir dünya, ben seviyorum şey çalışkan gün harcama için şanslıyım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com