Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatı, lord, todd

Lord Todd Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lord Todd Hayatı

Lord Todd

Sir Alexander Robertus Todd, 2 Ekim 1907, büyük oğlu Alexander Todd, o şehirde bir iş adamı ve eşi Jean Lowrie Glasgow'da doğdu O onun Lisans alan Allan Glen Okulu ve Glasgow Üniversitesi, eğitim gördü TS ile kısa bir başlangıç ​​araştırma eğitimden sonra 1928 yılında derecesi ve Patterson, Frankfurt-on-Maine Üniversitesi'nde başladı İşte o W Borsche altında okudu ve doktorasını aldı (DrPhilnat) Safra asitleri kimya konusunda 1931 yılında bir tez

İngiltere'ye dönersek o Sir Robert Robinson, Nobel Ödülü sahibi ile 1931-1934 antosiyaninler ve diğer boyar maddeler çalıştı ve bir doktora aldı 1933 yılında Oxford Üniversitesi'nde derecesi

G Barger altında Edinburgh Üniversitesi kadrosuna katıldı Todd, 1934 yılında İskoçya'ya geri döndü İki yıl sonra, yani 1936 yılında o Lister Önleyici Tıp Enstitüsü, Chelsea taşındı ve 1937 yılında Londra Üniversitesi Biyokimya Reader oldu

Cambridge Üniversitesi'nde Organik Kimya Profesörü ve Mesih'in College Üyesi olarak randevu kabul edildikten sonra, 1938 yılında Kimya ve Kimya Laboratuvarları, 1944 yılına kadar unvan Manchester Üniversitesi, Direktörü Sir Samuel Hall Doçent olarak atandı

Todd çalışması onu çok üniversiteler ve ülkelerin tanınması kazanmıştır O DSc tutar Glasgow Üniversitesi derecesi ve Kiel (Drrernat), Glasgow (LLD), HonDSc Üniversiteler fahri doktora ona bahşettiği vardı Londra (1958), Madrid (1959), Exeter (1960), Leicester (1960), Aligarh (1960) ve 1961 yılında Galler, Yale ve Sheffeld; HonLLD 1960 yılında Melbourne O Royal Society, Ulusal Bilimler Akademisi, Amerikan Sanat ve Bilimler Akademisi, Avusturya Bilimler Akademisi ve İspanyol Bilimsel Araştırma Konseyi yabancı üyesi ve onursal üyesi bir üyesidir, Fransızca, Almanca ve İspanyolca Deutsche Akad kimyasal toplumların ve üye Naturforscher Leopoldina, Halle, (1959) Davy Madalyası ve Kraliyet Madalyası, İtalyan Chemical Society Cannizaro Madalyası ve Fransız Chemical Society Lavoisier Madalyası Royal Society, Kraliyet Enstitüsü Kimya ve Maccabeans Derneği MELDOLA Madalyası sahibidir O Tilden Chemical Society Öğretim Üyesi ve Pedler Öğretim Görevlisi, Kimya Sanayi Derneği Bakerian Öğretim Görevlisi, California Institute of Technology (1938) aynı zamanda misafir profesör, Chicago Üniversitesi (1948), Sidney Üniversitesi (1950), Massachusetts Institute of oldu Teknoloji (1954) ve University of California (1957) O Sayın seçildi Üyesi, New York Bilimler Akademisi (1959), Hon Chemical Society, Londra, 1960-1962, 1961-1962 Salters, Muhterem Şirket Master Başkanı, Avustralya Kraliyet Kimya Enstitüsü (1960) Üyesi

Todd uluslararası bilimsel işlerine büyük ilgi almıştır; o Uluslararası Temel ve Uygulamalı Kimya ve Kimya İngiliz Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Birliği Başkanı O birçok Hükümet Komitelerinde görev yaptı ve 1952 yılında İngiliz Hükümeti Bilimsel Politika Danışma Kurulu Başkanı seçildi Nuff'eld Vakfı Yönetim Mütevelli Heyeti üyesi

Todd'un yapılan araştırmalar ana konular biyolojik önemi doğal ürünler kimyası ve, vitamin B1, Nobel Ders, kimya açıklanan nükleotid ve nükleotid koenzim çalışmaların yanı sıra olmuştur, E ve B12, Esrar türlerinin bileşenlerinin, böcek boyar maddeler, zorunlu asalaklık ve çeşitli kalıp ürünleri etkileyen faktörler

1954 yılında şövalye, o Trumpington Baron Todd oluşturulmuş olan, soyluluk unvanı aldı, 1962 Mart ayında büyüdü

Lord Todd Alison Sarah, Nobel Ödülü sahibi Sir Henry Dale kızı ile evli ve Alexander Henry, bir oğlu ve iki kızı, Helen Jean ve Hilary Alison var

Nobel anlatım, Kimya 1942-1962, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1964

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com