Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
buchner, eduard, hayatı

Eduard Buchner Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eduard Buchner Hayatı

Eduard Buchner

Mayıs 20, 1860, Dr Ernst Buchner Üniversitesi Adli Tıp ve hekim Olağanüstü Profesör, ve Friederike kızlık soyadı Martin oğlu Eduard Buchner Münih'te doğdu

O, ilk olarak 1872 yılında, babasının erken ölümünden sonra, ticari bir kariyer için mukadder ama, büyük kardeşi Hans, on yıl kıdemli, onu daha genel bir eğitim almak mümkün O doğduğu yerde Gramer Okulu mensubu ve E Erlenmeyer kıdemli kimya laboratuvarı Münih Politeknik çalışma kısa bir süre sonra, o korumak ve konserve fabrikasında çalışmaya başladı, daha sonra üzerinde Mombach taşındı Mainz

Kimya problemleri büyük ölçüde Politeknik onu çekmişti ve o esas olarak, 1884 yılında Adolf von Baeyer ile kimya ve Botanik Enstitüsü, Münih Profesör C von Naegeli ile botanik, saf bilimi alanında yeni çalışmalara baştan döndü

Bu ilk yayın, Der Einfluss des Sauerstoffs auf Gärungen (fermentasyonlar oksijen etkisi) gördüm ki, onun kardeşi Hans (daha sonra bakteriyolog olarak bilinen oldu) özel gözetiminde çalıştı ikincisi oldu 1885 yılında ışık Yaptığı araştırma, organik kimya ders yılında, T Curtius ve H von Pechmann, o günlerde laboratuvarda yardımcılar olduğu, özel bir yardım ve stimülasyon aldı

Felsefe Fakültesi tarafından üç yıl için verilen Lamont Burs onun çalışmalarına devam etmek mümkün

Bu arada Curtius analitik departmanı müdürü atandı, 1888 yılında Münih Üniversitesi'nde doktorasını aldı Otto Fischer, laboratuvar Erlangen bir dönem sonra Ertesi yıl, A von Baeyer organik laboratuvar Görevlisi olarak atanmadan gördü ve Üniversitesi'nde 1891 Öğretim Görevlisi

Buchner fermantasyon kimyası için küçük bir laboratuar oluşturmak ve ders vermek ve kimya fermentasyonlar deneyleri von Baeyer özel bir parasal hibe sayesinde mümkün oldu 1893 yılında ilk rüptürü maya hücreleri üzerinde deneyler yapılmış, ancak Laboratuvarı Yönetim Kurulu, "Hiçbir şey bundan elde olacak" görüşünü, çünkü maya hücreleri taşlama son 40 yıl boyunca zaten tarif edilmiş, Literatürde doğru çalışma tarafından teyit edildiği ikinci bir bildirimde maya hücreleri üzerinde çalışmalar üç yıl boyunca bir kenara edildi

1893 sonbaharında Buchner Kiel Üniversitesi T Curtius 'laboratuvar analitik departmanı denetimi devraldı ve 1895 yılında Profesör unvanını verdi, orada kendisi kurmuştur

1896 yılında H von Pechmann Tübingen Üniversitesi'nde kimya laboratuvarı, analitik ve Farmasötik Kimya Olağanüstü Profesör olarak adlandırılmaktadır

Aynı yıl sonbahar tatili sırasında, maya hücre içeriğini içine yaptığı araştırmalar başarıyla kardeşi Münih Yönetim Kurulu Hijyenik Enstitüsü, recommenced edildi Şimdi gerekli tesisleri ve fonlar mevcut olduğu gibi daha geniş bir ölçekte çalışmak başardı

9 Ocak 1897 tarihinde, Berichte der Deutschen Chemischen Gesellschaft editörleri ilk kağıt, Über alkoholische Gärung ohne Hefezellen (maya hücreleri olmadan alkol fermantasyonu), göndermek için mümkün oldu

Ekim 1898 yılında Berlin'de Tarım Koleji Genel Kimya Başkanı olarak atandı ve o da, tarımsal kimya ve tarım kimyasal deneylerin yanı sıra şeker sektöründe fermantasyon sorulara lectureships düzenledi Bilimsel araştırma için yeterli yardım almak için, tamamen yardımcıları kendini yetiştirmek mümkün olabilmesi için, o 1900 yılında Berlin Üniversitesi'nde habilitated oldu

1909 yılında, Würzburg 1911 yılında Breslau ve oradan Üniversitesi, transfer oldu Alkolik fermantasyon şeker Buchner'in keşiflerin sonuçları kardeşi Profesör Hans Buchner ve Martin Hahn ile işbirliği içinde kitap Die Zymasegärung (mayalanma), 1903, belirtilen edildi Biyokimyasal tetkikler ve hücresel olmayan fermantasyon keşfi için 1907 yılında Nobel Ödülü'ne layık görüldü

Buchner Lotte Stahl 1900 yılında evlendi Önemli bir Romanya Folkschani az bir sahra hastanesi olarak görev yaparken, 3 Ağustos 1917 tarihinde yaralandı Ön eylem alınan bu yaraların, aynı ayın 12 günü Münih'te öldü *

Nobel anlatım, Kimya 1901-1921, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1966

Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com