Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatı, myron, scholes

Myron S. Scholes Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Myron S. Scholes Hayatı

Myron S Scholes

1 Temmuz 1941 tarihinde Timmins, Ontario, Kanada doğumlu Babam depresyon sırasında dişhekimliği uygulamaları Timmins, nispeten daha müreffeh bir altın madenciliği bölgesi, cesaret vardı Annem ve amcası Timmins ve çevresinde küçük mağazalar zinciri kurdu Amcasının ölümü, bir aile anlaşmazlık ajansı ve müteahhitlik sorunları benim ilk pozlama sonuçlandı Benim yararlanmak için, annem daha sonra onun iki oğlu yükselterek onu zaman ayırmıştır On yaşına geldiğinde, biz Hamilton, Ontario 500 kilometre güneyinde taşındı

Ben, benim sınıf üst kısmına yakın sıralama, iyi bir öğrenci oldu Hamilton geldi Kısa bir süre sonra, hayatımın önemli ölçüde değişti Annem kanser gelişti O benim on altıncı doğum gününden bir kaç gün sonra öldü Başka bir şok beni bekliyordu Benim görme engelli olduğunu, benim kornealar her skar dokusu geliştirdi Bu uzun süre okumak için zordu Ben soyut düşünme ve sorunlara çözüm conceptualize öğrendim Zorunluluk Out Ben iyi bir dinleyici oldu kaliteli bir sonraki İştirak ve öğrenciler tarafından takdir Neyse ki, yirmi altı yaşında, başarılı bir kornea nakli benim vizyonu büyük ölçüde geliştirdi

Ailem ve yakınları aracılığıyla, özellikle finans, ekonomi ilgilenmeye başladı Annem iş sevdi ve bana onun kitap yayıncılığı ve tanıtım iş kardeşi ile çalışmak istedim Olasılıkları ve riskleri anlamak için bahse tutuştu; ben arkadaşlarım arasında yoğun işlem gören benim gençlik yıllarında, ben her zaman benim çeşitli kulüplerin sayman ve amcalarımın kendi iş faaliyetleri anlamak için birlikte çalıştı Ben, annem ve babam ilk hesapları aracılığıyla lise ve üniversite borsa yatırım yaptı Hisse senedi fiyatları düzeyinin belirleyicileri ile büyülenmiştim Ben uzun saatler boşuna, ne yazık ki, başarılı bir yatırım parıltı sırları rapor ve kitap okuma, ancak geçirdi

Annemin ölümünden dolayı, ben Hamilton benim lisans çalışmaları için McMaster Üniversitesi katılıyor kalmaya karar verdi McMaster Üniversitesi giriş komitesi Fizik Mühendisliği konsantre olacağını düşündüm rağmen, İktisat bölümünden çoğunlukla liberal arts sıkışmış McMaster, ekonomi, Chicago mezun Üniversitesi, Prof McIver, benimle yakından çalıştı ve iki sonraki Nobel Ekonomi Ödülü sahibi George Stigler ve Milton Friedman, eserlerini okumak ve anlamak için beni yönetti Ben çok etkilendim 1962 yılında mezun olduktan sonra hukuk fakültesine devam düşünmüştü ama onun yerine, ben annemin isteklerine izleyin ve onun yayın iş amcam katılmaya karar verdi Ben ilk Chicago Üniversitesi'nde yüksek lisans okula olabilir, ancak, bu yüzden yapardı

Sezgisel olarak, ben benim potansiyel büyümeye ve elde etmek istiyorsa, ben öğrenmek ve beni en iyi şekilde kim getirebilir en iyi ve en olanların işe yarayabilir bir okula gerektiğini biliyordu Ve bu benim kariyerinin bir dönüm noktası haline gelmiştir Chicago'daki ilk yıl boyunca, ömür boyu arkadaş olacak bir kaç sınıf arkadaşlarıyla bir araya geldi ve aldığınız yıl içinde muazzam bir öğrendim Michael Jensen ve Richard Roll, hem doktora Finans, kendi sağ dünyaca ünlü bilim adamları haline gelmiştir, program, finans ve ekonomi anlayışı benim büyümeye önemli katkı vardı Ayrıca, bana yardımcı olmak için kredi Jack Gould, birçok ekonomik muhakeme ince noktaları açıklığa kavuşturmak

Benim ilk yıldan sonra Chicago yaz sonsuza dek hayatımın yönünü değiştirdi Ben amcamın firmaya geri dönmeyeceğini karar verdi Bunun yerine, önce programlanmış hiç görmediği halde, ben Dean Robert Graves nezaket ile okulda bir genç bilgisayar programlama konumunu garantiledi Iş benim ilk birkaç gün boyunca, bazı profesörler, araştırma projeleri, bilgisayar programlama yardım istedi Ben üst düzey programcılar yakında onlara yardımcı olmak için sahne olacağını öne sürerek onları savuşturmak için başardı Onlar kadar hiç Üçüncü gün, artık programlama yardım isteyen saldırgan profesör savuşturmak olabilir Dean Graves karşı karşıya, o ben, bir acemi, sadece "programcı" sol olduğunu beni bilgilendirdi O okulun bazı altı bloktan bilgisayar tesisi beni işaret etti ve ben yoluma Bilgisayarlar ile aşk ve ben o yaz bir araya geldi araştırmacılar düşen ay sonraki dört buçuk geçirdi Ben ilk bilgisayar nerds biri olmalı, ben, gece ve gündüz her saat çalıştı Ama bu yaz sonuna kadar, ben bir bilgisayar sihirbazı, ben uzun yıllar boyunca geliştirmeye devam edeceğini bir beceri haline geldi Chicago bilgisayar bilimleri okul vardı ya da bilgisayar bilimleri, daha gelişmiş alan olsaydı, ben bir bilgisayar bilim adamı haline olabilir

Ancak, daha güçlü bir kuvvet, o yaz bana tutun almıştı: ekonomi ve ekonomik araştırma sevgisi Benim profesör yarattı ve kendi araştırma nasıl emilir Güçlendirici oldu Bunlar süreci yaşadı Zaman zaman kendi araştırma açıklamak için onlara sormak cesaret ve zaman zaman araştırma tasarımını geliştirmek için önerilerde bulundu Lester Telser ve Peter Pashigian benim müşteri iki Merton Miller ve Gen Fama, iki finans-ekonomi profesörleri de müşterileri vardı Ya benim skolastik nitelikleri nedeniyle ya da bir programcı olarak beni kaybetmek istemiyordu çünkü, Merton Miller, doktora girdiğiniz önerdi programı Ben yaptım ve Finansal Ekonomi denir geldi ekonomi ve genç yeni şube aşk geldi Chicago harika bir öğrenme ortamı sağladı Miller ve Fama finansal ekonomi önde ateş saçıyordu Stigler bilgi ekonomisi öncülük oldu Friedman, makro-ekonomik önünde savaşıyordu

Göreli varlık fiyatlarındaki ilgilenmeye başladı ve arbitraj güvenlik piyasalarında anormal kâr elde etmenin ekonomik ajanlar engelledi derece Benim doktora tez işlem gören menkul kıymetler için talep eğrisinin şeklini belirlemek için çalıştı Risk ve getiri özellikleri başka bir güvenlik ayırt yılından bu yana, pazar ölçüde bireysel hisse senedinin çok daha fazla oldu Bu, bilinçli bir tüccar tarafından büyük bir satış sinyal, güvenlik, bilgi ve fiyat bir değişikliğe neden olacak yeni bir bilgi oldu

Buna ek olarak, ben, risk ve güvenlik Merton Miller ile bir kağıt döner diferansiyel risk etkisi önlemleri üzerinde çalıştı Muhasebe ve William Beaver ve Paul Kettler ile başka bir kağıt risk, piyasa tarafından belirlenen önlemler arasındaki ilişkiyi inceledi

Aslında benim doktorasını bitirdikten sonra 1968 yılının sonbaharında tez, MIT Sloan Yönetim Okulu'nda Maliye Yardımcı Doçent oldu Paul Cootner, Franco Modigliani ve Stewart Myers arkadaşlarıma oldu Sloan School benim ilk yıl boyunca bir danışman Cambridge, Arthur D Little, sonra Fischer Black ile bir araya geldi Biz çok araştırma projeleri üzerinde işbirliği başlamıştır Bu son derece verimli bir ilişki oldu

Paul Cootner ne yazık ki 1969 yılında Sloan School sol rağmen, Robert Merton, o zaman bizim gruba katıldı Esasen, Franco Modigliani büyük makro projelere dahil oldu, çünkü genç bir yardımcı doçent Sloan okulda finansal ekonomi programı gelişimi kontrol edilir Stewart Myers benim düşüncem, kurumsal finansman alanında büyük ölçüde etkilemiş, ve makro ve varlık fiyatlama modelleri Franco Modigliani

Robert Merton, Fischer Black ve varlık fiyatlama ve türev fiyatlandırma modelleri de ilgilenmişlerdir Birçok etkileşim yoluyla geliştirilen ve şarta iddiaları fiyatlandırma alanında genişletilmiş oldu Sloan okulda yıl boyunca, Merton Miller ile çalışmaya devam ederken, Fischer Black ve Michael Jensen ile sermaye varlıkları fiyatlandırma modeli test ve Fischer Black ile opsiyon fiyatlama teknolojisi geliştirilmesi üzerinde çalıştı

Ben Robert Merton ile bir gün-gün bazında çalışma özledim olacağını bilmesine rağmen, 1973-1974 akademik yılı için ziyaret ettikten sonra Chicago Üniversitesi İşletme Enstitüsü kalıcı olarak geri döndü Fischer Black, 1972 yılında Chicago Üniversitesi'nde Doçent olarak akademisyenlerin yaptığı ilk pozisyon aldı Özellikle Fischer Black, Gen Fama ve Merton Miller ile çalışmak, Chicago dönmek istedim Bu okul hayatında önemli bir dönem oldu ve birçok ilginç meslektaşları ile etkileşim fırsatı buldu Robert Merton, 1974 yılında Boston'a geri Fischer luring başarılı olmasına rağmen, direndi ve Chicago kaldı Benim Chicago yıllarda, ben, varlık fiyatları ve teşvikler vergilendirme etkileri üzerine çalışmaya başladı Örneğin, ben, üç kağıtları, Merton Miller ile Fischer Black ve diğer iki menkul kıymet fiyatlarının temettü vergilendirmenin etkilerini inceledi Merton Miller ve ben yürütme tazminat teşvikler ve vergiler arasındaki etkileşimi inceledi Robert Hamada ve vergilendirme ile, sermaye yapısı ele ve varlıkların en iyi şekilde tasfiye George Konstantinides ve vergilerin etkilerini inceledi

1980 - 1973 yılları arasında Chicago Üniversitesi'nde yoğun Güvenlik Fiyatların Araştırma Merkezi ile ilgili oldu Bu günlük güvenlik fiyatlarının büyük araştırma veri dosyalarının gelişmesine yol açtı Joe Williams ve ben, nonsynchronous veri istihdam risk parametreleri tahmin bir kağıt yazdı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com