Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allahım

Neden Neden Allahım?

Eski 07-13-2007   #1
flipper

Neden Neden Allahım?

Uzun zamandır odamda, yığınla kitap arasında düşünüyordum Bir rüya görüyordum demin Kapılar açılıyor ardı ardına, bir sürü kapılar Eşim odama girerek perdeleri açıyor, uyanıyorum Pencereyi açtığı için kızıyorum Oysa kapatmak istiyordum pencereleri, hatta yazılarımdaki bütün boşlukları, satır aralarını bile

Yürüyorum ya da yürütüyorlar İçeride gümüş renkli bir aydınlık var Şakaklarında gümüşî aklarla yakamozlar ışıldayan yakut gözlü, nur yüzlü bir kadın “Korkma! Ben Mal Hatun, seninle tanışmak istedim” diyor

Titriyordum… Sahiden de karşımda duran Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun mu? Bu ak saçlı bilge kadın Oysa ben onu hep bir genç kız olarak tahayyül ederdim Uzanan o fosfordan yeşil eli öpüyorum Titrek sesimle “Siz…Siz beni nereden tanıyorsunuz ki”diye soruyorum“Hani ak bulutlardan yağmurlar boşaldığı o gün, eski bir medresede ağlıyordun ya Biz kimiz Allah’ım!? Neden geçmişimize bu kadar düşmanız “ diye inlemiştin ya… İşte o gün tanıtmışlardı seni bana Hani güz yağmurları vardı sokaklarda Hani insan seline karışarak fakülte koridorlarında sıkışan yüreğin, her gece uykularını bölen, güzel düşlerini yaralayan o kızıl haykırışlar içinde kalmıştın ya! İşte o gün tanıtmışlardı seni bana Yesrip’li kızların topuklarının çöle değişi gibi taş kaldırımlarda özlemiştin Hz Muhammed’i…

Senin sevdan çoçukluğunda sarıldığın o çınar ağacında başladı Başını buğulu vapur camlarına dayadığında “Fatih benim yaşımda gemileri karadan yürütmüştü” demiştin ve herkesin gülüp eğlendiği o hisarlarda sen ağlayıp dualar etmiştin Hani bir yaz yağmurlara hasret kaldığın hasta yatağında çok ağlamıştın ve ağlamanın da bir nevi ıslanmak olduğunu anlamıştın ya? Ağlamak ıslanmak, erimek, bitmek demekmiş İşte o gün büyük dava uğrunda kol kanat açıp uçmuştun

Sen Allah’a inananları hep sevmiştin Bakışları buğu buğu ak dedelerin ellerini öptüğünde Şeyh Edebali Dede’nin de gönlüne girmiştin Hele çıplak kadınları gördüğün zaman örtünü sevip dokunuşuna parmaklarının ipeksiliğini katarak okşayışın yok muydu, işte bu bizim aradığımız kız demiştik Kollarını geniş gövdeli çınar ağacına doladığın o minik kızlığından beri bırakmadık peşini Aykırı zamanlardaydık belki Ama olaylı caddelerde yanındaydık O yangın caddelerini beraber adımlıyorduk seninle Kalabalık caddelerin, loş koridorların, dergilerin, kitapların arasından sana bir damar gibi boşalıyorduk

Git Malhun Dualarımızla ördüğümüz günler seninle olacak Sen ümidimizsin Nicedir utanır olduk torunlarımızın gidişatından Yüzlerimiz depremlerin sancılarıyla çatlak çatlak oldu Bir tarafta yarım kalmış şiirlerin ve romanların, hala rengini keşfedemediğin o kızgın bakışların da ne? Hani oturup minik yürekli bir kızken dinlediğin şarkılardan masallar mı anlatmak hâlâ maksadın Melekler giren düşlerinde sen uyurken gamzelerin öpülürdü hani O düşlerden uyanmalısın Malhun Bak bizim sedirli odamızın hasır döşeklerinde kan denizleri var artık

Bütün dünyalıkları yüreğinden kov… Aşkın yalnızca bir basamak olduğunu da unutma… Git Malhun Önündeki kapılar bu kapılar gibi kendiliğinden açılıverecek Yunus Peygamber’in okyanusun dibinde yemyeşil ama çok yüksek bir duvarın dibinde aylarca kapı aramasına nasıl gerek yoktuysa Ve Allah’ı zikretmekle gizli kapılar duvarların gizli yerlerinden nasıl beliriverdiyse, bu kapılarda önünde öğlece açılıverecek Unutma Malhun Her iki söz arasında nice bir özge söz vardır O sözleri bulasın Her bakışın arasında nice bir özge bakış vardır O bakışla bakasın, o bakışla göresin Dinlemeyi ve görmeyi bilmen gerek

Hiçbir yere ait olmayan bir yabancının gizli kederiyle kendime dönüyorum Haberleri izliyorum, terör, ırz düşmanları, yolsuzluklar, karalamalar, nutuklar, realiti şovlar, reklamlar,küfürler, az sonraaaaaa diyen anıran bir ses Eşim yüzüme bakıyor “İyi misin ? Çok yorgun görünüyorsun Hadi git yat biraz…”diyor Ve gözlerimi kapatıp dalıyorum O yakut gözlere Yağmura aldanıp, gözyaşlarımı bir nehir sanarak koşmak istedim hep Benim hayatım mahcup ve derin akan bir nehir gibi Sessiz ve derin akan münzevi bir yolculuk Her yolculukta keşfettiğim yeni bir ufuk, yeni bir öykü, yeni bir roman Neden neden Allah’ım, “İyi adamlar iyi atlara bindiler gittiler” benden önce

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2007   #2
mate

İyi adamlar iyi atlara bindiler gittiler

harika bir yazı teşekkürler sevgili flipper

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2007   #3
puslu

eline sağlık bu arada hoşgeldin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2007   #4
flipper

Alıntı:
puslu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
eline sağlık bu arada hoşgeldin
teşekkür ederim evladım, beğendiğinize sevindim, hoş bulduk

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-21-2007   #5
TEMUR38

güsel bir paylaşım ellerinize sağlık
:43:43BLACKROSE <3
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com