Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eğitimi, fon, meslek, verilmekte, yöneticisi

Fon Yöneticisi Meslek Eğitimi Nerde Verilmekte

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Doğrudan fon yöneticiliğine yönelik eleman yetiştiren herhangi bir eğitim kurumu bulunmamaktadır Ancak üniversitelerin işletme iktisat maliye bankacılık bankacılık ve finans sermaye piyasası gibi bölümlerinden mezun olanlar çeşitli enstitüler ve özel eğitim kuruluşları ile üniversiteler bünyesinde sunulan eğitimden yararlanarak “Fon Yönetimi” konusunda uzmanlaşabilirler

İşletme fakülteleri bünyesinde master düzeyinde eğitim görme olanağı vardır Bununla birlikte işe girerek işletme-içi ve işletme dışı eğitim kapsamında fon yöneticiliği alanında yetişmek söz konusu olabilmektedir

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

Fon yöneticiliği üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde genellikle lisans üstü eğitimle kazanılır Çeşitli enstitüler ve özel eğitim kurumları fon yönetimi konusunda kurslar düzenlemektedirler Bu mesleği öğrenebilmek için liseden sonra 4 yıl eğitim verilen Siyasal Bilgiler İktisadi ve İdari Bilimler İktisat İşletme Fakültelerinin İktisat İşletme Bankacılık Bankacılık ve Finans Maliye Sermaye Piyasası gibi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Temel eğitimde İşletme İktisat Matematik Hukuk Maliye Muhasebe Mali Tablolar gibi dersler okutulur Lisansüstü eğitimde Finansal Analiz Finansal Planlama Varlıkların Yönetimi gibi dersler verilmektedir İşletmenin vade ve miktar yönünden özellikle kısa vadeli alacakları ile kısa vadeli borçlarını birbiriyle dengeleyen yöntemler öğretilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com