Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antropolok, eğitimi, fiziki, veriliyor, üniversiteden

Fiziki Antropolok Eğitimi Hangi Üniversiteden Veriliyor?

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Meslek eğitimi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi “Fizik Antropolojisi” bölümünde verilmekte iken “Sosyal Antropoloji” ve “Fiziki Antropoloji” bölümlerinin birleşmesi ve “Antropoloji” adı altında eğitim verilmeye başlanması nedeniyle “Fiziki Antropoloji” bölümüne artık öğrenci alınmamaktadır Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Fiziki Antropoloji” bölümü eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadırMesleğin eğitimine girebilmek için; Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) “Fizik Antropoloji” lisans programı için Yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tercih Bildirim Formunda “Fizik Antropoloji” lisans programı ile ilgili en az bir yükseköğretim programını tercih etmek gerekmektedir

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Fizik Antropoloji programında eğitim süresi 4 yıldır Dört yıllık eğitim süresince Antropoloji Tarihi Genel Biyoloji Genetik Biyolojik Antropoloji İnsan Irkları gibi dersler okutulmaktadır

MESLEKTE İLERLEME

Üniversitelerde Öğretim elemanı olarak görev alanlar akademik kariyer yapabilirler (Araştırma Görevlisi Doktor Yard Doç Doçent ve Profesör) Başka işyerlerinde çalışanlar ise gösterecekleri performansa ve gerekli diğer şartları yerine getirmeye bağlı olarak yönetim kadrolarında yer alabilirler BENZER MESLEKLER: Sosyal antropolog Biyolog

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com