Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fikir, paragrafı, örneği

Fikir Paragrafı Nedir , Fikir Paragrafı Örneği

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fikir Paragrafı Nedir , Fikir Paragrafı Örneği

Fikir Paragrafı nedir , Fikir Paragrafı örneği

Fikir Paragrafı: Belirli bir alanda bilgi vermek, bir düşünceyi anlatmak, okurları aydınlatmak üzere yazılan paragraflardır Daha çok öğretici metinlerde (makale, eleştiri vb) kullanılır Tartışma paragraflarında olduğu gibi karşı çıkılan bir düşünce yoktur

Örnek: Yazar, okuruna söyleyeceği bir sözü, ileteceği bir mesajı olan insandır Okur, yazar açısından hem bitmez tükenmez bir konu kaynağı hem de yaşamına yön vermek, renk katmak istediği bir topluluktur Yazar, okuruna yerine göre bilgi, yeni bir görüş aktarır; yerine göre de yaşanmış olayları başka bir açıdan seyrettirir, yani yaşam deneyleri sunar Yazar, okurunu insanlık sürecinde her yönden eğitme ve bilinçlendirme çabasındadır Kendisinin ve yapıtının da ancak okurun ilgisiyle geçerli ve gerçek olabileceğini bilir Bilir ki kendisini okursuz yapamayacak, okuru da yazarsız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com