Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ohridski, sofya, stkliment, üniversitesi

Sofya St.Kliment Ohridski Üniversitesi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sofya St.Kliment Ohridski Üniversitesi

SOFYA ST KLİMENT OHRIDSKI ÜNİVERSİTESİ
SOFYA-BULGARİSTAN

Öğretim Ücreti: Öğretim ücreti lisans programları ve hazırlık sınıfı için yaklaşık 3300 Eurodur Öğretim ücreti her dönem başlangıcında olmak üzere iki defada ödenir

Türk-Bulgar çifte vatandaşlığına sahip Türk öğrenciler öğrenim ücretinin yarısını öderler

Hazırlık Programı: Öğretim Dili Bulgarca ve bazı programlarda kısmen İngilizcedir Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen öğrenciler için bir yıllık Bulgarca eğitim verilir Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir Hazırlık yılı sonunda sınav yapılmaktadır

Yurt İmkanı: St Kliment Ohridski Üniversitesinde aylık yatak ücreti yaklaşık 69-138 Euro olan yurt odaları mevcuttur

Başvuru için gerekli bazı belgeler:

1- Adayların bitirdiği eğitim derecesini gösterir diploma (Bulgarca'ya çevrilmiş, noterce onaylanmış ve belgelerin arkasına ilgili makamca apostil mührü vurulmuş olmalıdır)

2-Alınan dersleri gösterir transkript (Bulgarca'ya çevrilmiş, noterce onaylanmış ve belgelerin arkasına ilgili makamca apostil mührü vurulmuş olmalıdır)

3-Başvuru tarihinden en fazla bir ay önce alınmış sağlık raporu (Bulgarca'ya çevrilmiş, noterce onaylanmış ve belgelerin arkasına ilgili makamca apostil mührü vurulmuş olmalıdır)

4-Aday öğrencinin ebeveynleri tarafından, öğrencinin eğitimi süresince masraflarını karşılayacağına ilişkin taahütname mektubu ve ebeveynlerin gelir durumunu gösterir belge (Bulgarca'ya çevrilmiş, noterce onaylanmış ve belgelerin arkasına ilgili makamca apostil mührü vurulmuş olmalıdır)

5-Türk pasaportu eğer Bulgar vatandaşlığı varsa Bulgaristan pasaportu ve Bulgar Kimlik Kartı fotokopileri

6-Aday öğrenci form dilekçesi ve kısa CV

7- Yeni çekilmiş 4 adet fotoğraf

8- Adayın ülkesinde de yükseköğrenim görme hakkının bulunduğuna ilişkin ilgili makamlarca verilmiş belge

İrtibat:

Adres : 15 Tsar Osvoboditel Blvd 1504 Sofya- Bulgaristan

Tel: 00359 2 8720 733,
00359 2 8710 047,
00359 2 8723 877

Fax: 00359 2 8723 877

İnternet adresi: wwwdeouni-sofiabg

E-mail : benova@deounisofiabg

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com