Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahmet, anadolu, keleşoğlu, lisesi, üsküdar

Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi

ÜSKÜDAR AHMET KELEŞOĞLU ANADOLU LİSESİ

Tarihçe: 1984 yılında "Üsküdar Anadolu Lisesi" olarak kurulmuştur 2002 de adı "Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir

Eğitim öğretim Durumu: 2'si yabancı, 44 öğretmen bulunmaktadır, Öğretim süresi 4 yıldır

Öğretim Dili: Öğretim dili Almanca, ikinci yabancı dil İngilizcedir

Okulun Uyguladığı Farklı Program: öğrencilerin yurtdışındaki üniversite-erde geçerli olan ZDP (Almanca Dil Sertifikası) ve SOP (Sprach Diploma) alma imkânları bulunmaktadır Ayrıca öğrencilere 1996 -1997 öğretim yılından bugüne kadar bilgisayar okuryazarlığı dersi verilmek suretiyle, bilgisayar destekli ve internet bağlantılı ders işleme olanağı oluşturulmuştur

Kütüphane: Yaklaşık 1000 kitap bulunmaktadır Bunlardan 700'ü yabancı dildedir

Tesisler: Fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarları bulunmaktadır Ayrıca okul bünyesinde iki katlı Eğitim Kültür Merkezi yer almaktadır Bu merkezde kapalı spor salonu, 160 kişilik tiyatro ve konferans salonu, resim ve müzik atölyeleri, jimnastik ve fitness salonu bulunmaktadır

Tel: ( 0216) 33493 20 21 Fax: ( 0216) 334 59 50

Adres: Yeni Ocak Sok Bağlarbaşı 1/5 Üsküdar / İSTANBUL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com