Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
efsaneleri, kuzey, kıtalar

Kuzey Kıtalar Efsaneleri

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kuzey Kıtalar Efsaneleri

Kuzey kıtalar efsaneleri

Tanrılar şarkılarını söylediler ve bir dünya yarattılar Büyülü çalgıları ve ölümcül sesleriyle hayatlarından bir parça vererek onu şekillendirdiler Bakışları ve nefesleriyle ona hayat verdiler Ağlayarak ve gülerek ona nasıl yaşanacağını söylediler Aldatarak ve severek ona hissetmeyi öğrettiler Yaşayan bir dünya yarattılar ve adını İmr’Quaril koydular; tanrıların lisanında bu ‘Kuzey Kıtalar’ demekti İnsanlar ona böyle seslenecekti; bir dünya yaratılmış ve yeni bir oyun başlamıştı artık Fantastik edebiyat yeni bir soluk, yeni bir tat, yeni bir güçle tanışıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com