Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocukların, gelişme, psikolojisi

Çocukların Gelişme Psikolojisi

Eski 10-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çocukların Gelişme Psikolojisi

çocukların gelişme psikolojisi

Elinizdeki eser, dünya genelinde en çok okunan Çocuk Gelişim Psikolojisi kitabıdır Ülkemizdeki birçok eğitim kurumunda da kitabın orijinalinden faydalanılarak geliştirilen “Helen Bee sistemi”, çocuk eğitiminde birfiil uygulanmaktadır Eseri, geliştirilmiş en yeni baskısı olan 11 baskısından tercüme ederek Türkçeye kazandırmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz Gelişim Psikolojisi’nin temel konularını işleyen bu kapsamlı çalışmada, doğum öncesi gelişimden, ergenlik yıllarına kadar geniş bir zaman dilimi ele alınır Fiziksel, algısal ve bilişsel gelişim, dil ve kişilik gelişimi, cinsel ve toplumsal gelişimin yanı sıra aile ve kültürün çocuk gelişimi üzerine etkileri de kitaptaki başlıca konu başlıkları arasında sayılabilir

Helen Bee, gelişim psikolojisi üzerine yazdığı eserler kadar, sahada yaptığı başarılı çalışmalarla da dünya çapında ün kazanmış bir yazar ve araştırmacıdır

Akademisyen Denise Boyd ise Bee’nin yıllara meydan okuyan bu eserine, keyifle okunan, akıcı bir üslup kazandırmıştır Öğrencilerin klasik araştırma sonuçlarını sindirmesine yardımcı olan eğitici aktivitelerle desteklenen metin, teoriyle pratiği birleştirmesi ve kültürel meselelere vurgu yapmasıyla dikkat çekiyor

Bu kitabın yazı dili çok iyi Laf kalabalığına kaçmadan kavramları ve fikirleri en anlaşılır şekilde ifade ediyor

Saundra K Ciccarelli / Gulf Coast Community College

Fiziksel gelişim üzerine verdiğim seminerlerde yıllardır Helen Bee’nin metnini kullanıyorum Bu metinden iyisine rastlamadım, diyebilirim

Pamela Ludemann / Framingham State College

Öğrencilerime aynı konuyu üç değişik kaynaktan okuttum Hepsi de en iyi kaynağın Helen Bee’nin kitabı olduğu noktasına fikir birliğine vardılar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com