Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
saatler, sarayında, sergilenen, topkapı

Topkapı Sarayında Sergilenen Saatler

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

53/163 Breguet imzalı Osmanlı imparatorluğu’nun haritasını gösteren mineli cep saati

53/154 Çift zarflı,altın üstüne mine arka kapakta siyah-beyaz deniz manzarası yer alan Breguet cep saati

53/172 Altın mineli,çift zarflı Breguet cep saatiÇelik bezemeleriyle süslü

53/155 dört yatağı yakut taşlı,koyu eflatun mineli elmaslarla süslü Breguet cep saati

53/155 dört yatağı yakut taşlı,koyu eflatun mineli elmaslarla süslü Breguet cep saati

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-10-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

De baufre , Paris imzalı 1675 yapımı Fransız kolye saati

Oval bir tahta üzerinde Barok kıvrımlıbir aplik ortasında ,beyaz kadranlı,mineli ’1765 İngiliz Cartel’ imzalı duvar saati

1813′de fransız hükümeti Osmanlılarla ilişkilerini güçlendirmek için Sultana hediye arayışına girdi Saat yapımcısı Breguet şimdiye kadar üretilmiş en ayrıntılı ve etkileyici saat ‘Pandule Sympatique’yi yaptıTamamen değerli taşlarla kaplı,en pahallı (35000 Frank), ve bir teknik baş yapıt idiBu Muhteşem eser bu gün topkapı saray’ında bulunmaktadır

53/160 Altın yaldızlı Ortası kitap şeklinde açılan romen rakamlı 'Piccadilly' imzalı İngiliz tabaka saat

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com