Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anne, hakkı

Anne Hakkı.....

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anne Hakkı.....

Bir sahabe Efendimiz'e annesini şikâyet eder

"Huyu ve ahlakı kötü" der O (asm) cevap verir

"Ama seni dokuz ay karnında taşırken kötü huylu değildi" Arkadaşı tatmin olmamıştır

"Ey Allah?ın Elçisi! Gerçekten kötü huylu"

"Ama seni iki sene emzirirken kötü huylu değildi" Adam yine de ısrar eder O (asm) da devam eder:

"Senin yüzünden uykusuz kalırken kötü huylu değildi" Arkadaşı dayanamaz

"Ama ben de karşılığını ödedim"

?Ne yaptın??

?Sırtımda taşıyarak hac yaptırdım? Hz Muhammed (asv)'in dudaklarında acı bir tebessüm belirir

?Bir tek doğum sancısının bile karşılığını ödemiş olmadın?

Alıntı Yaparak Cevapla

Anne Hakkı.....

Eski 10-10-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Anne Hakkı.....

Sevgili Sümeyye konu paylaşımlarını beğeniyorum özellikle kısa ve öz anlatımlı oldukları için zira uzun konuları çok okumayı seven biri olarak ben dahi okumadan geçebiliyorum

Dün son zamanlarda yapılan bir araştırma kulağıma geldi ki konuyla alakalı bulduğum için paylaşmak istedim Araştırmada annelerin son yıllarda evlatları tarafından fiziksel ve ruhsal şiddete maruz kaldığına değiniliyor Ürpertici İnancı, imanı bir yana koysak dahi insani yanımızı da artık kaybettiğimizin acı bir göstergesi Özellikle ruhen şiddet altındalar Küçümseme, tenkit etme, hakaretler vs Onlar birer melek Her hatamızı sevgileri ile örtebilseler de daha dikkatli olmak gerek Gerçekten de hakları ödenmez

Alıntı Yaparak Cevapla

Anne Hakkı.....

Eski 10-10-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Anne Hakkı.....

Alıntı:

bab-ı esrar´isimli üyeden Alıntı

Sevgili Sümeyye konu paylaşımlarını beğeniyorum özellikle kısa ve öz anlatımlı oldukları için zira uzun konuları çok okumayı seven biri olarak ben dahi okumadan geçebiliyorum

Dün son zamanlarda yapılan bir araştırma kulağıma geldi ki konuyla alakalı bulduğum için paylaşmak istedim Araştırmada annelerin son yıllarda evlatları tarafından fiziksel ve ruhsal şiddete maruz kaldığına değiniliyor Ürpertici İnancı, imanı bir yana koysak dahi insani yanımızı da artık kaybettiğimizin acı bir göstergesi Özellikle ruhen şiddet altındalar Küçümseme, tenkit etme, hakaretler vs Onlar birer melek Her hatamızı sevgileri ile örtebilseler de daha dikkatli olmak gerek Gerçekten de hakları ödenmez

İlgin için ben teşekkür ederimUzun konuları bende okumadan geçebiliyorum bazenOnun için elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com