Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biridir, çizebilmek, gerekli, hayatımız, için, olan, renklerden, sorumluluk, tablosunu

Sorumluluk,Hayatımız Tablosunu Çizebilmek İçin Gerekli Olan Renklerden Biridir.

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sorumluluk,Hayatımız Tablosunu Çizebilmek İçin Gerekli Olan Renklerden Biridir.

Sorumluluk,hayatımız tablosunu çizebilmek için gerekli olan renklerden biridir

Hayatta istediğini elde eden insanlar,sorumluluk üstlenmeye her zaman hazır olan insanlardırSorumluluk aldığınızda hayatınızı yaratanın siz olduğunun farkına varmış olursunuzEn son ne zaman sorumluluk üstlendiniz?En son ne zaman,durum ne olursa olsun,"sorumluluk benim" diyip şuçlu birini aramadan,sorunu çözemeye çalıştınız? İş suçlu aramaya gelince söyleyeceklerimizin sonu gelmez;

Senin şuçun bu

Biliyordum onun suçu bu

Onlar öyle yapmasaydı böyle olmayacaktı

Annem babamla tanşsmasaydı ben doğmayacaktım

Ayşe veliyi sevmeseydi,veli beni alacaktı

Çocuklarım olmasaydı,bu kadını çoktan boşamıştım

Beni bırakıp gitmeseydi,mutlu bir hayatımız olacaktıvs vs vs

Bırakın suçun kimde olduğunuSorunu kendinizin yarattığının farkına varunBunu yanında,suçlayacak birini bulsanız dahi soruna çözüm getirmeniz gerektigini hiç düşündünüzmü?O zaman suçlamalarla vakit kaybetmek niye? Sorumluluğu üstlendiğinizde,direk çözüm getiren durumuna geçersinizYartanın siz olduğunun farkına vararak istemediklerinizi değil istediklerinizi yaratmaya başlarsınız

Çinde yaşayan inşaat içisi Hung düşüp kolunu kırdıBununla Turkiyeden gelen inşaat malzemelerini üreten firmayı suçladıBu firma bünyesinde çalısan Ahmet beyi suçladıAhmet bey karısı Fatma hanımı suçladıFatma hn çocuğu Ali yi suçladıÇinli hung ın kolunun kırılmasının nedeninin minik ali olması,kırık kolu tamir etmeyecektirEtrafınızda olanların tek sorumlusu sizsinizBundan kaçtıkça kendinizden kaçmış olursunuzBunu farketmezseniz suçlamalarla rastgele yaşamaya devam edersiiizBaşkalarını suçlamayı bıraktığınızda hayatınızın yöneticisi siz olursunuz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com