Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adam, aziz, nesin, olmayız

Aziz Nesin - Biz Adam Olmayız

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aziz Nesin - Biz Adam Olmayız

Arka Kapak

-Gürültüde yazarım da, yalnız yanı başımda birisi konuşursa yazamıyorum
-Canım efendim, gürültü olmasa daha iyi değil mi? Ne hakları var sizi rahatsız etmeye, yavaş da konuşabilirler İşte Danimarka'da, İsveç'te, Hollanda'da katiyen böyle bişey olmaz Onun içni de adamlar ilerliyorlar Çünkü onlarda insanın insana saygısı vardır
Bu saygı üstüne türlü örnekler de göstererek konuştu da konuştu Terbiyesizlikti ama ne yapayım, o anlatırken başımı kâğıtlarla eğip yazmaya başladım; yazmıyordum, yazarmış gibi yapıyordum
-Hiç boşuna uğraşmayın, yazamazsınız, sinirleriniz bozulur, dedi; Avrupa başka Avrupalı insan demek, insanın insana saygı duyması demek Bizde nerdeee Biz işte bunun için adam olamayız beyim, biz adam olamayız!

Yazar:Aziz Nesin

Sayfa Sayısı: 232
Baskı Yılı: 2004
Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesin Yayınevi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com