Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
böbreğini, geri, istiyor

Böbreğini Geri İstiyor

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Böbreğini Geri İstiyor

HA ile kocasının boşanma davaları, ilginç bir hukuk mücadelesine dönüştü
HA, avukatı Yasin Girgin aracılığıyla 2’nci kez evlendiği kocası AA’dan boşanmak istediği dilekçesinde şu iddialarda bulundu

“Eski eşim sürekli tedavi görmeye başladı Benimle de çok iyi geçiniyordu 40 kiloya kadar düştü Onu o halde bırakmaya dayanamayınca, 30 Aralık 2010’da 2’nci kez evlendik Ocak 2011’de eşime böbreğimi verdim İyileştikten sonra davranışları değişti Sürekli beni aşağılıyor, psikolojik baskı uyguluyordu ‘Seni sevmesem böbreğimi vermezdim’ yaklaşımıma kocam, ‘İyi ki bir iyilik yaptın Kafana silah mı dayayıp böbreğini aldım’ diye yine aşağılayıcı davranışlar sergiliyordu Kocamın bu baskıları sonucunda 2 defa intihara kalkıştım 100 bin TL maddi ve manevi tazminat istiyorum Boşanmak istiyorum Evlendiğimiz için işten de ayrılmıştım Şu an bir gelirim ve gidecek bir yerim yok
BÖBREĞİMİ TALEP EDİYORUM
Kocasının dilekçesinde “Eşim alkol alınca mizacı değişiyor” yazması üzerine HA, bir dilekçe daha sundu Kocasına verdiği böbreğin geri verilmesini talep eden HA, “Şahsıma isnat edilen aşırı alkol tüketimi, ahlaka aykırı davranışlar tamamen gerçek dışıdır Böyle bir imkân varsa, 30 yaşında verdiğim böbreğimin iadesini talep ediyorum” dedi Önümüzdeki günlerde Ankara 9’uncu Aile Mahkemesi’nde görülmeye başlanacak boşanma davasında, böbreğin iadesi konusunda yargıcın vereceği karar, merak konusu
ALINAN BÖBREK İKİSİNE DE YARAMAZ
Deniz İNCEOĞLU
PROF Dr Alihan Gürkan (Acıbadem Üniversitesi İnternational Hospital Organ Nakli Direktörü): “Böyle bir operasyonu kolay kolay hiçbir doktor yapmaz Adam, böbrek geri alınınca yeniden diyalize mahkum olacak Böbrek kadına geri takıldığında, bağışıklık sistemiyle ilgili reaksiyonlar işin içine girerse, sağlık sorunları gözlenebilir Bu durumda alınan böbrek onun da işine yaramaz Hatta sağlığını riske atar Pire için yorgan yakmaya değmez
RAHATSIZLIĞIMI BİLİYORDU
Koca AA ise mahkemeye sunduğu yanıt dilekçesinde, şu iddialarda bulundu: “Karım, rahatsızlığıma çok üzüldüğünü söyleyerek böbreğini verme konusunda çok ısrarcı davrandı Ben de kabul ettim 2009’da da böbreğini verecekti ama kabul etmedim Eşim böbrek rahatsızlığı çektiğimi evlendiğimizde biliyordu Eşim sık sık içkili lokantalara gitmek için ısrarcı davranıyor ve çok alkol alıyor Alkol alınca mizacı değişiyor ve bana hakaretler ediyor Böbreğini aldığım için bu hakaretlerini sineye çektim İntihar girişimleri benim davranışlarım değil, alkol ve psikolojik yapısıdır Bu nedenle maddi ve manevi tazminatın reddine karar verilmesini talep ediyorum

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com