Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fettah, güventürk

Fettah Güventürk

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fettah Güventürk

Fettah Güventürk Makine Yüksek Mühendisi

EGEKOBİDER Yönetim Kurulu Başkanı

1943 yılında Karaman’ın Akçaşehir kasabasında doğdu İlk ve orta öğrenimine mürteakip 1965 yılında İTÜ Makine Fakültesinden mezun oldu 1968 yılında Mesleki deneyim ve tecrübelerini kazandığı ve ikinci üniversite olarak vasıflandırdığı MKE çelik fabrikasında işe başladı
1974 yılında; pratik ve ticari bilgilerini kazandığı kendisini İzmir’e getiren özel sektörde çalıştı

1979 yılında; Eczacılıkla özdeş kıldığı vasıflı çelik ticaretini konu alan “ Güven Çelik” adlı firmasını kurdu MKE’de kazandığı bilgi ve tecrübelerini konu alan” ”Çelik El Kitabı”’nı yayınladı Yazılı ve sözlü eğitim etkinlikleri ile konusunda öncü, güvenilir isim olan Güventürk, 1986 yılında imalat şirketi olan “Güven Haddecilik” isimli sanayi şirketini kurdu Çelikte teknoloji denilebilecek hassas soğuk tamamlanmış (pompa mil) çelik mil ürünlerini başta İRAN olmak üzere Ortadoğu ülkelerine ihraç etmeye başladı

İstanbul “Dudullu Org San Bölgesi”nde, İzmir “Atatürk Org San Bölgesi”nde kurulu tesis ve işyerleri ile üretim ve ticari faaliyetlerini sürdüren, Üç çocuk babası, çok sayıda Sivil toplum kuruluşunda görev yapmış, Güventürk halen;
-Firmalarının yönetim kurulu Başkanlığı,
-EGEKOBİDER Yönetim Kurulu Başkanlığı,
-İZMİR Kalkınma Kurulu üyeliği,
-İZMİR Demir ve Demir Dışı Metal İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır
Bildiklerini topluma paylaşmaktan mutluluk duyan örnek bir iş adamı / sanayici / sivil toplumcu olarak tanınmaktadır

ESERİ:

İNSAN VE EKONOMİ
Yazan Fettah Güventürk

KOBİ'ler üzerine bir çalışma!
Erkin Usma
Yeni Asır

İnsan ve Ekonomi, birbiri ile birleşik nitelik taşıyan stratejik iki kavram
Çalışma eyleminin baş oyuncusu "insan" çok geniş misyonu ile aynı zamanda "ekonominin" de baş oyuncusu
Fettah Güventürk son kitabında "insan ve ekonomi"yi inceliyor
Kitap üç bölümden oluşuyor
Birinci Bölüm: Baş oyuncu insan üzerineTüm yaşamın merkezinde yer alan insan ve etkinlikleriyle ile ilgili bilgiler burada var
İkinci Bölüm: Toplum hayatının ve ülkelerin ekonomik yaşamları irdeleniyor
Üçüncü Bölüm de, ekonominin temel taşı kobiler üzerine
Fettah Güventürk son kitabının bu son bölümünde, kuruluşunda katkıları bulunduğğ KOBİ Derneği'nin çalışmaları yer alıyor
Güventürk "Herbiri alanında birer tez, araştırma konusu olabilecek geniş kapsamlı olan bu konuları ifade etmek zor" diyor
Bu ilginç kitap için iletişim telefonları şöyle:
KİTAP TEMİN ADRESİ:
GÜVEN HADDECİLİK SAN TİC
10006 SOK NO:25
AOSB ÇİĞLİ/İZMİR

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com