Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çine, gitmedi, marco, polo

Marco Polo Çin'e Hiç Gitmedi Mi?

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Marco Polo Çin'e Hiç Gitmedi Mi?

Tarihin en büyük kâşiflerinden Marco Polo?nun Uzakdoğu seyahatlerinin hiçbirisini gerçekleştirmemiş olabileceği öne sürüldü Japonya?da araştırmalarda bulunan İtalyan arkeologlar, Polo?nun büyük bir ihtimalle Karadeniz?in daha ötesine geçmediğini iddia etti

Venedikli kâşifin Doğu ile ilgili gizemli hikâyelerini, Çin, Japonya ve Moğolistan?dan gelen tüccarlardan öğrenmiş olabileceği düşünülüyor Polo?nun 1271 ve 1291 yılları arasındaki seyahatleriyle ilgili hikâyeleri birleştirdiği kitabını inceleyen ekip, birtakım tutarsızlıkların olduğunu belirledi

Araştırmayı yürüten Napoli Üniversitesi?nden Profesör Daniele Petrella, ?Marco Polo, Kubilay Han?ın Japonya?ya gerçekleştirdiği iki seferini anlatırken birbirine karıştırmış? dedi Japonya?daki kazılarda bulunan Moğol donanmasına ait kalıntıların, Polo?nun hikâyelerinde tasvir edildiği gibi olmadığı; kitapta Kubilay Han?ın donanmasından ve yerel isimlerden bahsedilirken Çince ya da Moğolca yerine Persçe terimlerin tercih edildiği belirtiliyor Kitabında Kubilay Han?a hizmet ettiğini anlatan Polo?nun ismi Çin ya da Moğol kayıtlarında ise geçmiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com