Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
emperyalizmin, ermeni, oyuncağı, sorunu

Emperyalizmin Oyuncağı - Ermeni Sorunu

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gürbüz Evren bu kitabı neden yazdığını şöyle anlatıyor:

Nenelerimin (anneannem ve babaannem) ve Hacı dedemin yaşadıklarını birçok kez dinledim Anlattıklarını dizlerinin dibinde, çocukluk yıllarımda, içinde acıdan, ölümden, hastalıktan, yoksulluktan, kan ve silahtan başka bir şeyin olmadığı bir masalı dinler gibi dinledim Sonra, büyüdükçe her detayı sorgulayarak dinledim Kendimce analizler yaparak, ama çoğu kez de, hiçbir sonuca varamadan dinledim
Bu üç sevgili büyüğüm de, her defasında, yaşadıklarını anlatırken, sessiz sessiz gözyaşı dökerdi Acılarını, yüreklerinin bir yerlerinde duyarak, ama büyük bir ağırbaşlılıkla yaşar, kin ve nefrete mağlup olmayan bir asalet taşırlardı Onlar hikâyelerini hiçbir zaman beni bir Ermeni düşmanı olmaya itecek tarzda anlatmadılar Yine onlar, bugün, aydın geçinen ve olaylara hep kendi ülkesini ve halkını suçlu kabul ederek, tarihinden utanan çokbilmişlerden daha doğru, daha anlamlı tahliller yaparak, “Oğul, biz Ermenilerle kardeşçe yaşıyor, her yerde birlikte oluyor, sadece, onlar kiliseye biz de camiye giderken ayrılıyorduk Ne zaman ki Urus (Rus) geldi, Kozak geldi, Ermeni komitecileri onlarla birlik oldu, sonra Frenk geldi, İngiliz geldi, o zaman işler değişti” diyerek, bu olayların temelinde emperyalizm olduğunu söylüyorlardı sanki Aynı sözleri Agop amcanın ağzından dinlemiştim Ama onlara kimse fikirlerini sormamış, istemedikleri bir savaşın suçsuz suçluları olmalarına karar kılınmıştı Babaannemin şu sözleri kulaklarımda yankılanır:

Ürünün Resimleri:

Ürün Özellikleri :
  • Garanti Açıklama : KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır

Piyasa Fiyatı - 10092012
haber ver

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com