Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anayasa, insan

Anayasa ve İnsan

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anayasa ve İnsan

Anayasa ve İnsan

Türkiye''de ''yeni bir anayasa yapılması'' konusu son yılların en çok tartışılan siyasal konuları arasında yer alıyor
Süheyl Batum''un bu kitabı, gerek anayasa yapımı gerekse çağdaş bir anayasanın nasıl olması gerektiğiyle ilgili birçok soruya yanıt veriyor Kitap temelde iki bölüme ayrılıyor: Birinci bölümde çağdaş anayasa kavramı, çağdaş anayasaların kapsamı unsurları üzerinde duruluyor Anayasaların yapılış usulleri, asli ve tali kurucu iktidar kavramları derinlemesine irdeleniyor
İkinci bölümde Türkiye''de demokratik bir anayasanın içeriği nasıl olmalıdır temel sorusuna yanıt aranıyor Bu bölümde hak ve özgürlükler, demokratik bir anayasada çoğulculuk ilkesinin anlamı, demokratik anayasada denge-fren mekanizmaları ve hukukun üstünlüğü ilkesi ele alınıyor
Batum''un güncel konulara temas eden, derinlemesine inceleme ve çalışma ürünü olan bu eseri ciddi bir boşluğu dolduracak nitelikte Eser aynı zamanda bütün siyaset adamları, hukukçular ve her yaştaki hukuk öğrencileri (hukuk fakültesi öğrencileri ve yaşam boyu öğrenciler) için bir başvuru yapıtı niteliğinde
Alev COŞKUN

Ürünün Resimleri:

Ürün Özellikleri :
  • Garanti Açıklama : KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır

Piyasa Fiyatı - 10092012
18,47 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com