Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Sözlük Ağı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamı, bitüm, sözlük, tanımı

Bitüm Nedir - Bitüm Ne Demek - Bitüm Sözlük Anlamı Nedir - Bitüm Tanımı Nedir

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

bitüm
(Resim) Asfalttan yapılan sepya renginde bir çeşit boya; yağlıboya resimde kullanılır
İng: bitumen Fr: bitume Alm: Erdpech

Güzel Sanatlar Terimleri Sözlüğü
bitüm
Kara-kahve renkli, katı ve yarıkatı durumda, doğal ya da yeryağı damıtım artığı ağır hidrokarbon karışımları ile, bunların metalsiz türevleri (Asfalt, ebonit, ısı ve nem yalıtkanı olarak kullanılır)
İng: bitumen Fr: bitume Alm: Bitumen, Erdpech

Kimya Terimleri Sözlüğü
bitüm
Ham petrolün vakum altında damıtılmasıyla elde edilen, yarı katı veya çamur kıvamında bulunan, karbon disülfürde çözünen, asfaltta, madeni mumlarda ve düşük kaliteli kömürlerde bulunan bir hidrokarbon karışımı
İng: bitumen Fr: bitume Alm: Bitumen

Kimya Terimleri Sözlüğü (II)
bitüm
Hayvanların yumuşak kısımlarıyle, tek gözenekli bitkilerin çürümesinden ilk önce türeyen, katı karbon hidroksit bileşimi
İng: bitume Fr: bitume Alm: Bitumen

Yerbilim Terimleri Sözlüğü

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com