Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dirik, hayat, konuştu, susunca, ölüm, özge, şiirleri

Hayat Susunca Konuştu Ölüm - Özge Dirik Şiirleri

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

26 yaşında canına kıyan şair Özge Dirik’in yetim bıraktığı ve bir kitapta toplanmasını istediği şiirleri, “Hayat Susunca Konuştu Ölüm” adı altında bir kitapta toplandı

2004 yılında, henüz yirmi altı yaşındayken canına kıyan şair Özge Dirik’in şiirleri ilk defa bir kitapta toplandı Didem Görkay’ın editörlüğünde hazırlanıp Artshop Yayıncılık tarafından baskısı yapılan “Hayat Susunca Konuştu Ölüm” isimli kitapta Özge Dirik’in otuz şiiri bulunuyor

Yaşasaydı Türk şiirinin anıt isimleri arasında yer almasına kesin gözüyle bakılan Özge Dirik, 1978’de dünyaya geldi ODTÜ İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra özel bankalarda çalıştı Dirik, kısa süren yaşamını 27 Ağustos 2004 gecesi, onuncu kattaki evinden kendini boşluğa bırakarak sonlandırdı

Özge Dirik’in şiirlerini “Hayat Susunca Konuştu Ölüm” adı altında yayına hazırlayan Didem Görkay, genç şairin çalışmalarında, buruk geçen bir çocukluktan kaynaklanan hüznün, yalnızlığın ve intihar temasının öne çıktığını söylüyor Görkay, “Gömdüler beni, öldürdükleri gibi özenle” dizelerinin sahibi Özge Dirik, bir eli babasındayken diğer eli üşüyen ve zamanla o üşüten çocukluğundan yirmi yaş düşlerine geçen değerli bir şairdi İntiharlarına hep bir cinayet süsü aradı şiirlerinde Yaşasaydı, Türkiye’nin sayılı şairleri arasında yerini alacağından kimsenin şüphesi yok Ama o, hayatı hep hüzzam makamında, kalabalıklar içindeki ıssız adasında yaşamayı tercih etti ve hayat yolculuğunu erken bir yaşta noktaladı Ona olan borcumuzu, bu kitabı yayımlayarak bir nebze de olsa ödemeye çalıştığımıza inanıyorum Vasiyeti üzerine, kitabın bir nüshası, Özge’nin Turgutlu’daki mezarına gömülecek En büyük düşünün gerçek olduğunu bir şekilde hissedeceğine eminim

Ürünün Resimleri:

Piyasa Fiyatı - 09092012
5,19 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com