Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arayış, bitmeyen, entellektüelin, yaşam, öyküsü

Bitmeyen Arayış - Bir Entellektüelin Yaşam Öyküsü

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

(…) I Dünya Savaşı patlak verdiğinde henüz 12 yaşındaydım; savaş yılları ve sonrası benim entelektüel girişimime pek çok bakımdan damgasını vurmuştur Bu yıllar beni genel geçer fikirlere, özellikle de siyasi fikirlere karşı eleştirel bakar hale getirmiştir Şüphesiz o günlerde, savaşın ne demek olduğunu bilen insanların sayısı çok azdı Ülkenin her yanında, savaş çığırtkanlığı yapanlardan uzak çevremizin bile katıldığı, kulakları sağır eden bir vatanseverlik yaygarası vardı Savaştan önce, bizim çevrenin pek çok üyesi barışçıl teorilerden yanaydı, mevcut düzene hayli eleştirel bakardı Bu insanların aniden muhalif oldukları politikaları savunur hale gelmiş olmaları ise beni şok etmişti İleriki yıllarda o günleri sık sık hatırlarım

(…) Bugün, en yakın akrabalarımın hepsi öldü, en iyi arkadaşlarımın bir kısmı, hatta en iyi öğrencilerimin bile bir kısmı Ne var ki, şikayet için bir sebep yok Sağ olduğum ve çalışmaya devam edebildiğim için minnettar ve mutluyum İşim bana her zaman olduğundan daha da önemli görünüyor

Karl Popper

Ürünün Resimleri:

Piyasa Fiyatı - 09092012
16,24 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com