Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akla, kara

Akla Kara

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Akla Kara

Akla Kara

Sekiz yıl önce Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam kararları parlamentoda onaylanırken, o üç taze yiğit delikanlıların ölümlerine kabul oyu verenlerin ortaya koydukları cümbüşü, eğlenceli, kahkahalı, “Bu adamları asmayıp da kimi asacağız arkadaşlar?” nutuklu “Show” (gösteri)yi izlemiştim Basın locasının hemen arkasında, dinleyiciler arasında oturan “Üç baba”nın yüzlerinde donmuş acıyı da
Ne o “Evlat acısı”, ne de suç ve ceza arasındaki dengesizlik “Kabul” diye bağıranların umurundaydı Uygarlık ve insanlık dışı, acımasız bir vurdumduymazlık havası egemendi o görkemli Meclis salonuna
Sonra da “Bize barbar” diyorlar
Çok mu uygarız be? Emil Galip Sandalcı

“Emil Galip Sandalcı, insanlık adresine gönderilmiş bir mektup gibi(dir)”
Cemal Süreya

…onun en sessiz, en çetin zaferi, hiç kimse olmayı başarabilmesiydi kanımca Onu tekinsiz kılan, otorite gözünde başa çıkılması en güç hainlerden biri haline getiren, bu özelliğiydi Hayatını ahlâki bir öneri gibi yaşayan nadir insanlardan biriydi Darbeler, onu sevmedi Sosyalist değildi, hiçbir sol örgütle ilişkisi yoktu ama tehlikeliydi
Emil Galip, otoriteyi huzursuz edecek bütün girişimlerin ardındaki gölgeydi Muhteşem bir baş belasıydı
Yıldırım Türker

Ürünün Resimleri:

Piyasa Fiyatı - 09092012
17,59 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com