Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açmak, açılır, dosyalarını, dosyası, halde, toplu, winrar

Toplu Halde Winrar Dosyalarını Acmak / Winrar Dosyası Nasıl Açılır ?

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Toplu Halde Winrar Dosyalarını Acmak

ilk önce bu ne işimize yarıyacak onu anlatayım Bir sürü rar uzantılı dosya indirdiniz ve bunları teker teker elle acıp şifresini girmek hem insanı sıkar ve yorar

burda neyapacaksınız C:Program FilesWinrar içindeki unrarexe dosyasını rarların bulundugu klasöre kopyalayın sonra Başlat > çalıştıra “cmd” yazın ve msdosu acın rarların olduğu dizine geçin

Burda Değiştirceğiniz tek şey rar şifresi benim rarlarımın şifresi “reupload”
Sizinki dielimki “sifre” o zman şunu yazıcaksınız; unrarexe e -preupload *part1rar enterladıgnızda tüm bilinmeyendosyaadipart1rar dosyaları acılmıs olacak

Ornekler ve acıklamaları
unrarexe e -p123456 *part1rar = acıklaması bu kodu calıstırdıgım dizindeki tum part1rar dosyalarını acmanı ver şifre kısmına 123456 yazmanı istiyorum
unrarexe e *rar = acıklaması bu komutu calıstırdıgım dizindeki tum şifresiz olan rar dosyalarını acmanı istiyorum
unrarexe e -plugatsoft *rar = acıklaması bu komutu calıstırdıgım dizindeki tum şifresi lugatsoft olan rar dosyalarını acmanı istiyorum

Diğer Yöntem
Diğer bir yontem olarak bat dosyası olusturabilirsiniz notepadi acıp icine yukardaki sizin rar dosyalarına uygun sekilde açtıgınız notepad yazınız sonra

Dosya > farklı kaydet tıklayın dosya adı kısmına “dosyaismibat” yapın tırnak isaretleri kalmayacak sekilde ayarlayın

unrarexe, calistirbat ve rar dosyalarını bir yere koyup calistirbat dosyasına tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com