Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alkin, alkinlerin, edilişi, edilişleri, elde, hakkında, kimyasal, özelliği

Alkinlerin Elde Edilişleri Hakkında -Alkin Elde Edilişi,Alkinlerin Kimyasal Özelliği

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alkinlerin Elde Edilişleri Hakkında -Alkin Elde Edilişi,Alkinlerin Kimyasal Özelliği

Alkinlerin Elde Edilişleri Hakkında -alkin elde edilişi,alkinlerin kimyasal özelliği
Alkinlerin Elde Edilişleri Hakkında -alkin elde edilişi,alkinlerin kimyasal özelliği
ALKİNLERİN ELDE EDİLİŞLERİ
  • DİHALOJENLİ ALKANLARDAN
Komşu halojen içeren veya aynı karbon atomunda halojen içeren alkanlar, KOH in alkoldeki çözeltisiyle ya da sodyum amit (NaNH2) ile tepkimeye sokulursa alkin oluşur

Eğer dialkilhalojenür istenirse aynı işlemler tekrarlanır
  • ALKİNLERİN SODYUM BİLEŞİKLERİNDEN
Alkinlerin sodyum bileşikleri, alkil halojenürler ile tepkimeye sokulursa alkinler oluşur
  • KOMŞULU TETRAHALOJENÜRLERDEN
Komşulu tetra halojenürlerin Zn tozları ile ısıtılmasından alkinler elde edilir Fakat bu yöntem fazla kullanılmaz Çünkü tetra halojenürler alkinlerden elde edilir

alkinlerin elde edilişi ,alkinlerin elde edilişleri, eterlerin elde edilişleri ,alkinlerin sodyum bileşiklerinden elde edilişi ,alkinler ödev, halojenlerin elde edilişleri ,alkinlerin, alkin elde edilişi,alkinlerin kimyasal özellikleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com