Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alexander, bell, çocukluğu, graham, hakkında, kimdiralexander

Alexander Graham Bell Kimdir?Alexander Graham Bell İn Çocukluğu Hakkında

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alexander Graham Bell Kimdir?Alexander Graham Bell İn Çocukluğu Hakkında

Alexander Graham Bell Kimdir?Alexander Graham Bell in Çocukluğu Hakkında
Alexander Graham Bell Kimdir?Alexander Graham Bell in Çocukluğu Hakkında

Alexander Graham Bell 1876'da telefonun icadı ile tanınan Alexander Graham Bell, 1847 de İskoçya Edinburgh da doğdu Önce Ontario ya yerleşti, daha sonra Boston'a yerleşti
Aslında Graham Bell, sağırların sessizliğini ortadan kaldırmaya çalışıyordu Bunu başaramadı ama her gün yeni bir özelliğe kavuşan telefonla birbirinden kilometrelerce uzaktaki insanların birbirlerini duymalarını sağladı
Telefonun yaratıcılarından olan Graham Bell'in annesi doğuştan sağırdı Dedesi ve babası yıllarını sağırlara adadı Özellikle babası sağırlara duymasalar bile konuşmayı öğretmenin yollarını geliştirmeye çalıştı İki kardeşi veremden ölünce, babası kalan tek oğlunun sağlığı için Kanada'ya göçtü Babasının ölümünden sonra onun çalışmalarını tanıtmak ve yaymak için çabalayan Graham Bell ABD'ye gitti Burada bir süre sağırlara dil öğretmeni yetiştiren okulda çalıştı Daha sonra kendi okulunu kurdu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com