Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayrılır, çeşit, çeşitleri, element, elementler, kaça, vardır

Elementler Kaça Ayrılır Kaç Çeşit Element Vardır Element Çeşitleri

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aynı cins atomlardan oluşan, fiziksel ya da kimyasal yollarla kendinden daha basit ve farklı maddelere ayrılamayan saf maddelere element denir
Element Çeşitleri :

Atomik Yapıdaki Elementler :
Bazı elementleri oluşturan aynı cins atomlar doğada tek başlarına bulunurlar Böyle atomlara sahip elementlere atomik yapılı elementler denir Atomik yapılı elementlerin en küçük taneciği atomlardır

Demir, bakır, alüminyum, çinko, kurşun, altın gibi elementler atomik yapılıdır

Moleküler Yapıdaki Elementler :
Bazı elementleri oluşturan aynı cins atomlar doğada ikili (veya daha fazla sayıda atomdan oluşan karmaşık yapılı) gruplar halinde bulunurlar Böyle atomlara sahip elementlere moleküler yapılı elementler denir Moleküler yapılı elementlerin en küçük taneciği moleküllerdir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com