Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakem, hakkında, kimdir, mesleği, olmak, tanımı

Hakem Hakem Kimdir Hakem Mesleği Hakem Hakkında Hakem Bilgi Hakem Tanımı Hakem Olmak

Eski 09-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hakem Hakem Kimdir Hakem Mesleği Hakem Hakkında Hakem Bilgi Hakem Tanımı Hakem Olmak

Hakem Hakem Kimdir Hakem Mesleği Hakem Hakkında Hakem Bilgi Hakem Tanımı Hakem Olmak Hakemlik Okulu Hakem Olabilme Koşulları
Hakem Hakem Kimdir Hakem Mesleği Hakem Hakkında Hakem Bilgi Hakem Tanımı Hakem Olmak Hakemliğe giriş için aşağıdaki koşullar aranır
1- En az lise ve dengi ok3ul mezunu olmak ( Kurs tarihinde Lisede öğrenim görmekte olan öğrencilerde bu şart aranmaz ) ve bunu belgelemek,

2- En az 18, en çok3 26 yaşında olmak ( En az bir sezon Türkiye Profesyonel Liglerinde oynamış olanlarla, 2 sezon Amatör Liglerde oynamış olanlar için, durumlarını belgelemek koşulu ile en fazla 28 yaşında olmak Belgelemede, Türkiye Futbol Federasyonu kayıtları esas alınır),

3- Tam teşekküllü hastanenin Dahiliye, Göz, Asabiye, Hariciye, Kulak Burun Boğaz uzmanlarından "Hakemlik Yapabilir" onaylı Sağlık Raporu almak,

4- Cumhuriyet Savcılığından Adli Sicil Belgesi almak,

5- Atletik yapıya sahip olmak ( Erkekler için; 175 m 'den, Bayanlar için ise, 165 m'den kısa olmamak )

Kurs Açılması ve Zamanı
Hakem Yetiştirme Kursları, 1 Eylül -31 Mayıs tarihleri arasında açılır
Hakem Yetiştirme kursu açılması önerisi, aşağıdaki maddelerde belirtilen Kural, Prensip ve Yöntemlere göre yapılır

Kurs Açılmasını Gerektiren Aday Sayısı
Bir ilde Hakem Yetiştirme Kursu açılabilmesi için, en az 25 adayın başvurusu gerekir Kursiyerlerin otuzu aşkın olması durumunda, her 50 aday için bir sınıf oluşturulur Kursun başlayacağı gün mevcudun 2/3'ünden az adayın bulunması durumunda, kurs açılmaz MHK Bölge Eğitim Sorumlusunun ve EPAK 'nun önerisi ile özel koşulları olan yerlerde, gerekli sayının altında aday başvurusu ile de kurs açılmasına karar verilebilir

Aday Hakemlik İçin Gerekli Belgeler
Aday Hakem olabilme koşullarını taşıyan ve aşağıdaki belgeleri zamanında tamamlayarak, İl Hakem Kurulu'na teslim edenler, Hakem Yetiştirme Kursu'na katılmaya hak kazanırlar Belgelerde eksiklikleri bulunanlar kursa katılamazlar

1- Eksiksiz doldurulmuş, imzalı Başvuru Formu,

2- Noter tasdikli öğrenim belgesi veya öğrenci belgesinin aslı,

3- Noter tasdikli nüfus cüzdan örneği veya Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,

4- Lisans ve / veya kulüp belgesi ( 26-28 yaş arasındakiler için ),

5- 3 Adet vesikalık fotoğraf,

6- Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen Kurs Katılım Ücreti

Diğer belgeler, kursu başarı ile tamamlayan adayların, saha denemeler için müracaat etmeleri sırasında tamamlanır
Kurslarda Uygulanacak Eğitim ve Öğretimin Kural, Prensip ve Yöntemleri
Hakem Yetiştirme Kursları'nın öğretim programı, kurs yerinin özellikleri ve kursiyer sayısı dikkate alınarak EPAK tarafından belirlenir Kurs Eğitimcisi, EPAK Başkanının onayını almak koşuluyla kurs programında değişiklik yapabilir Eğitim ve öğretim, MHK-EPAK tarafından düzenlenmiş program esaslarına uygun olarak yapılır Kurslarda kullanılacak dok3ümanlar, EPAK denetiminde Bölge Eğitim Sorumlularında bulundurulur

Teorik Dersler; Hafta içi günlerinde 3 saat / gün, hafta sonları ve tatil günlerinde ise 7 saat / günü geçemez Kurslarda, %80 oranında devam zorunluluğu vardır

Öğretim; FİFA tarafından yayınlanmış ve Türkiye Futbol Federasyonu'nca çevirisi yapılan “Uluslararası Futbol Oyun Kuralları” ile Merkez Hakem Kurulu ve EPAK tarafından hazırlanmış video - slayt- asetat ve yayınlar ile Talimat esaslarına göre yapılır

Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu ve EPAK tarafından onaylanmamış veya tavsiye edilmemiş hiçbir dok3üman, kurslarda yardımcı unsur olarak kullanılamaz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com