Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
enstitüsü, hakkında, izmir, teknoloji, yüksek

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında

Eski 09-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
İzmİr yÜksek teknolojİ enstİtÜsÜ Hakkında

KİMLİK KARTI:
Rektör: Prof Dr Semra Ülkü
İletişim bilgileri: Gaziosmanpaşa Blv No: 16 Çankaya-İzmir
Tel: 0 232 441 97 00
Faks: 0 232 441 95 96

Öğrenim dili: İngilizce
Türü: Devlet

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 3
Öğrenci sayısı: 317
Akademik personel: 120

Enstitü, özellikle teknoloji alanlarında ileri düzeyde araştırma, eğitim, öğretim, üretim, yayın ve danışmanlık yapmak üzere Türkiye'de 1992 yılında kurulan iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisi Kuruluş amacı gereği ağırlıklı olarak lsansüstü eğitim öğretim yapan enstitü 1994 yılında lisansüstü eğitime başlamış ve 1998 yılında lisans programlarına da öğrenci almaya başladı
Lisansüstü ve lisans tüm programlarda eğitim dili İngilizce olan enstitüde İngilizce Hazırlık Okulu, İngilizce düzeyi yetersiz olan öğrencilere bir yıl süreyle İngilizce eğitim veriyor
Üniversitede fakülteler dar kapsamlı çok sayıda bölüm yerine az sayıda anahtar bölümlerden oluşuyor Lisans eğitim programlarında bölümler arası yandal, çiftdal ders programları ile bir öğrencinin birden fazla lisans programından ders alması sağlanıyor Ekonomik güçlük yaşayan öğrencilere İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı'nca burs sağlanıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com