Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
applied, gelişim, human, kitapları, kişisel, management, psychology, resource

Applied Psychology İn Human Resource Management / Kişisel Gelişim Kitapları

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Applied Psychology İn Human Resource Management / Kişisel Gelişim Kitapları

Applied Psychology in Human Resource Management, psikolojik teorilerin method ve araçlarıyla, şirketlerdeki insan kaynakları sorunlarına disiplinlerarası ve araştırma temelli bir yaklaşımla çözüm arayan bir içeriğe sahip

Değişen demografik özellikler nedeniyle ihtiyaç duyulan personelin alımında ve mevcut çalışanlarla olan ilişkilerde, insan kaynakları departmanlarının çalışanları birey olarak görmeleri gerekiyor Günümüzün rekabet ormanında, şirketleri bir adım öne taşıyacak olan gücün çalışanlarının özellikleri olduğunu farkeden bütün işletmeler, kendi içlerindeki insanlara ve insan kaynakları departmanlarına çok daha fazla önem vermeye başlamıştır

Wayne Cascio ve Herman Aguinis, 1990'lardan 21 yüzyıla doğru farklılaşan bu anlayışı psikolojik temellere oturtarak, şirketlerin geleceklerini öngörmelerinde mevcut pazar, teknolojik, sosyal ve ekonomik göstergelerin dışında insanı da bu sistem içerisinde ele almışlar

Şirket yapılarını daha aktif ve doyurucu bir hale getirmenin yollarını yöneticilere sunan Applied Psychology in Human Resource Management, insan kaynakları uzmanlarının bilmesi gereken personel psikolojisi sanatını, sürekli değişim gösteren faaliyet alanlarını ve yordama yeteneklerini aşamalı bir anlatımla okuyucularına sunuyor

İçerik

* Organizasyonlar, İş ve Psikolojinin Rolü

* Kanunlar ve İnsan Kaynakları Yönetimi

* İnsanlar, Kararlar ve Tutum Sistemleri

* Kriter: Kavramlar, Ölçüm ve Değerlendirme

* Performans Yönetimi

* Bireysel Farkları Ölçme ve Değerlendirme

* Bireyler Fark Ölçümlerini Değerlendirme ve Kullanma

* İş Kararlarında Doğruluk

* İş Analizi

* İş Gücü Planlaması Stratejileri

* Eleman Alımı

* İlk Görüşme

* Seçim Kararları

* Eğitim ve Geliştirme: Tasarımın Önemi

* Eğitim ve Geliştirme: Uygulama ve Geri Bildirimlerin Ölçülmesi

* Psikolojik Uygulamaların Uluslararası Boyutu

* İnsan Kaynakları Yönetiminde Etik İlkeler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com